Menu

Aplikacje IT Back-End

Nasze prywatne chmury dają nam idealną możliwość rozwiązania jednego z największych wyzwań biznesowych i technologicznych, jakie przed nami stoją. Nasza prywatna chmura dostarcza nam technologie informatyczne jako usługę. Pomaga to nam obniżyć koszty, zwiększyć wydajność oraz wprowadzić nowe, innowacyjne modele biznesowe, aby nasza firma była bardziej sprawna i wydajna, przy jednoczesnym uproszczeniu naszych działań i infrastruktury.

Nasza prywatna chmura zmieniła nasz departament IT w wewnętrznego dostawcę zasobów w chmurze. Otwarta i elastyczna budowa naszego środowiska w chmurze umożliwia użytkowanie aplikacji przez naszych pracowników jak i Klientów.

U podstaw oferty naszych rozwiązań księgowych, płacowych oraz w chmurze leży naszym zdaniem środowisko aplikacji klasy korporacyjnej, które pozwala nam na przetwarzanie danych w profesjonalny sposób.

Niniejszym chcemy krótko opisać aplikacje back-end, których używamy w celu świadczenia naszych usług.

Nasze aplikacje IT Back-End

Zarządzanie chmurą i centrum danych

Microsoft System Center 2012 to zintegrowana platforma do zarządzania, która pozwala nam łatwo i skutecznie zarządzać środowiskiem IT w chmurze.

System Center 2012 zapewnia ujednolicony zestaw narzędzi do zarządzania naszymi aplikacjami i usługami pozwalający na uzyskanie wydajnej infrastruktury, przewidywalnych aplikacji i przetwarzania w chmurze na naszych warunkach. Ponadto System Center 2012 oferuje pełne monitorowanie aplikacji i głęboki wgląd w ich funkcjonowanie w połączeniu z podejściem zorientowanym na usługi, aby zapewnić płynne działanie tych aplikacji.

Microsoft System Center 2012 Configuration Manager pomaga nam umożliwić ludziom korzystanie z urządzeń i aplikacji, które są im potrzebne, aby być wydajnym, przy zachowaniu zgodności i kontroli wewnętrznej. Jest to możliwe dzięki ujednoliconej infrastrukturze, która zapewnia pojedynczą płaszczyznę do zarządzania klientami fizycznymi, wirtualnymi i mobilnymi. Zapewnia ona także narzędzia i ulepszenia, które ułatwiają naszym administratorom IT wykonywanie pracy.

Platforma serwerowa

Microsoft Windows Server 2012 to kolejny krok w ewolucji oprogramowania serwerowego Microsoft. System operacyjny Windows Server 2012 jest na wiele sposobów uzupełnieniem naszych serwerów Dell™ PowerEdge™. Budowa i kierunek tego nowego serwerowego systemu operacyjnego pozwala nam skorzystać z wirtualizacji oraz z technologii i infrastruktury, które są oparte na chmurze. Windows Server 2012 zwiększa wydajność i skuteczność dzięki nowym technologiom: SR-IOV, ODX, LPI oraz CPPC.

Serwery Dell PowerEdge dwunastej generacji, a także rozwiązanie magazynowe EqualLogic wspierające ODX w pełni wspierają te nowe technologie.

Wirtualizacja serwerów

Citrix XenServer to najbardziej opłacalna, branżowa platforma do wirtualizacji typu open source, służąca do zarządzania wirtualnymi infrastrukturami serwerowymi, pulpitowymi i w chmurze.

XenServer umożliwia naszemu departamentowi IT znacząco zmniejszyć liczbę serwerów w centrum danych oraz lepiej wykorzystać istniejące zasoby sprzętowe. Dzięki migracji na żywo maszyn wirtualnych (VM), wysokiej dostępności i dynamicznemu sterowaniu pamięcią, XenServer pomaga naszym administratorom IT zmaksymalizować wydajność aplikacji, przy jednoczesnym zwiększeniu wydajności.

XenServer zapewnia najlepszą w swojej klasie wydajność wirtualizacji pulpitów dzięki zintegrowanej platformie do wirtualizacji Citrix XenDesktop. XenServer zwiększa zagęszczenie VM, usprawnia operacje przechowywania oraz zabezpiecza sieć VM w celu zapewnienia najlepszego doświadczenia użytkownikom, przy jednoczesnej możliwości kontroli IT.

Zarządzanie ochroną danych i kopiami zapasowymi

Jeśli chodzi o naszą politykę zarządzania ochroną danych i kopiami zapasowymi, podjęliśmy decyzję o wykorzystaniu dwóch rodzajów technologii:

System Center 2012 zawiera Data Protection Manager (DPM), który umożliwia tworzenie kopii zapasowych i przywracanie baz danych serwera SQL Server (SQL Server 2000 i wzwyż) dla wielu konfiguracji, w tym dla pojedynczych, klastrowych i lustrzanych instancji serwera. Pomaga to zmniejszyć koszty ochrony danych dla wielu instancji serwera SQL Server w centralnej lokalizacji.

W swojej czwartej generacji, Microsoft System Center Data Protection Manager 2012 opiera się na długiej historii dostarczania jednolitej ochrony danych dla serwerów i klientów Windows, będąc najlepszym w swojej klasie rozwiązaniem do tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych dla środowisk Windows. Będąc kluczowym składnikiem System Center 2012, DPM zapewnia krytyczną ochronę danych i obsługuje scenariusze przywracania danych z dysku, taśmy i chmury w skalowalny, wykonalny i opłacalny sposób.

Ścisła współpraca między Dell™ i Symantec™ chroni integralność danych przedsiębiorstwa za pomocą skalowalnych rozwiązań kopii zapasowych i odzyskiwania danych w celu zapewnienia niezakłóconego działania krytycznych aplikacji biznesowych. Symantec oferuje kompleksowy pakiet oprogramowania do tworzenia kopii zapasowych i przywracania danych, który jest w pełni sprawdzony i dopuszczony na naszych obecnych pamięciach masowych firmy Dell. Rozwiązania kopii zapasowych Symantec chronią nasze najważniejsze dane, upraszczają zarządzanie tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych oraz zapewniają spójną i niezawodną ochronę danych. Symantec obsługuje rozwiązania kopii zapasowych i odzyskiwania danych dla pamięci masowych firmy Dell serii EqualLogic™ PS..

Dzięki macierzom Symantec Backup Exec i Dell serii EqualLogic PS pracującym razem, możemy skorzystać z niezawodnej i solidnej ochrony danych opartej na sieci pamięci masowej (ang. SAN). Za pomocą zrzutów kopii zapasowych możemy zmniejszyć czas tworzenia tych kopii, zmaksymalizować wydajność pamięci masowych oraz umożliwić szybkie przywracanie. Nasze kopie zapasowe działają sprawniej i możemy szybko poradzić sobie z nieoczekiwaną utratą danych poprzez powrót do ostatniego znanego dobrego stanu, wykorzystując nasze zasoby rezerwowe. Dodatkowo Symantec obsługuje Shadow Copy Service (VSS) – czyli technologię, która umożliwia koordynację zrzutów wyczulonych na działanie aplikacji dla aplikacji firmy Microsoft z macierzami serii EqualLogic PS.

Bezpieczeństwo i ochrona

Aby zabezpieczyć nasze dane, zwracamy dużą uwagę na to, jakich aplikacji używamy. Dlatego podjęliśmy decyzję, aby używać wyłącznie wiodącego systemu w branży do zabezpieczenia i ochrony naszego środowiska IT.

System Center 2012 Endpoint Protection jest zbudowany w opraciu o Configuration Managera, tworząc pojedynczą infrastrukturę do wdrażania i zarządzania ochroną punktów końcowych. System Center 2012 Endpoint Protection wykorzystuje taki sam silnik zabezpieczający przed złośliwym oprogramowaniem jak Microsoft Security Essentials, aby chronić naszych pracowników przed najnowszym złośliwym oprogramowaniem i rootkitami. Ten wiodący w branży silnik chroni przed znanymi i nieznanymi zagrożeniami dzięki połączeniu wysokiej dokładności podpisów cyfrowych i technik wykrywania behawioralnego. Został on wysoko sklasyfikowany w niezależnych testach firm trzecich, takich jak AV-Comparatives i VirusBulletin, otrzymując specjalne wyróżnienie za niski współczynnik fałszywych wyników dodatnich.

Forefront Security for Exchange Server zawiera wiele silników skanujących wiodących firm z branży bezpieczeństwa, zintegrowanych w jednym rozwiązaniu, aby pomóc nam chronić środowisko komunikacyjne Microsoft Exchange przed wirusami, robakami i spamem.

Komunikacja

Nasza organizacja potrzebuje opłacalnych i elastycznych narzędzi komunikacyjnych. Dzięki Microsoft Exchange Server 2010 możemy osiągnąć nowy poziom niezawodności i wydajności, dostarczając funkcje, które upraszczają nam administrację, pomagają chronić komunikację, a także cieszą naszych użytkowników dzięki spełnieniu ich wymagań w zakresie większej mobilności biznesu.

Microsoft Exchange Server, będący podstawą rozwiązania Unified Communications Microsoftu, jest elastyczną i niezawodną platformą komunikacyjną, która pomaga nam obniżyć koszty przesyłania wiadomości, zwiększyć wydajność dzięki dostępowi do komunikacji biznesowej z dowolnego miejsca oraz chronić naszą działalność dzięki funkcjom ochrony i zgodności, które ułatwiają zarządzanie ryzykiem.

Zarządzanie zdalnym dostępem

Forefront Unified Access Gateway 2010 zapewnia kompleksowy, bezpieczny zdalny dostęp do zasobów firmowych dla pracowników, partnerów i klientów, zarówno za pośrednictwem zarządzanych jaki i niezarządzanych komputerów i urządzeń mobilnych. Wykorzystując kombinację opcji łączności – począwszy od SSL VPN, a skończywszy na Direct Access – jak i wbudowane konfiguracje i polityki, Forefront UAG umożliwia nam łatwe, scentralizowane zarządzanie naszą ofertą Anywhere Access jako całością.

Forefront UAG łączy w sobie głębokie zrozumienie publikowanych aplikacji, stan sprawności urządzeń używanych do uzyskania dostępu oraz tożsamość użytkownika celem wdrożenia granulowych kontroli i polityk dostępu, po to aby dostarczyć kompleksowy zdalny dostęp, zapewnić bezpieczeństwo oraz zmniejszyć skomplikowanie. Forefront Unified Access Gateway (UAG) ma na celu zapewnienie bezpiecznego zdalnego dostępu w sposób, który rozszerza zakres zastosowania inteligencji, bezpieczeństwa i kontroli aplikacji oraz łatwości ich obsługi.

Kluczowe korzyści to:

  • Technologia Anywhere Access;
  • Zintegrowane bezpieczeństwo;
  • Uproszczone zarządzanie.

Zarządzanie dokumentami i treścią

Używamy SharePoint, aby ułatwić następujące elementy:

  • Współpraca: pozwala naszym zespołom pracować razem, wspólnie opracowywać dokumenty i publikować je, prowadzić listy zadań, wdrażać przepływy pracy oraz dzielić się informacjami poprzez wykorzystanie serwisów wiki i blogów;
  • Portale: stwórz osobisty portal MySite, aby dzielić się informacjami z innymi i personalizuj doświadczenie użytkownika oraz treść strony internetowej przedsiębiorstwa w oparciu o profile użytkownika;
  • Wyszukiwanie firmowe: szybko i łatwo znajdź ludzi, wiedzę i treści w aplikacjach biznesowych;
  • Korporacyjne zarządzanie treścią: twórz dokumenty i zarządzaj nimi, ewidencją i zawartością stron sieci Web;
  • Proces biznesowy i formularze: twórz przepływy pracy i formularze elektroniczne, aby zautomatyzować i usprawnić procesy biznesowe;
  • Wywiad gospodarczy: pozwala pracownikom pracującym z informacjami na łatwy dostęp do ważnych informacji biznesowych, na analizę i przegląd danych oraz na publikowanie raportów, aby móc podejmować bardziej świadome decyzje.

Używamy także Sharepointa, który daje nam dostęp do następujących aplikacji.

Portalu intranet getsix®

Nasz portal sieci wewnętrznej SharePoint jest sposobem, w jaki możemy zapewnić scentralizowany dostęp do informacji i aplikacji w naszej sieci korporacyjnej. Jest to narzędzie, które pomaga nam łatwiej zarządzać naszymi danymi, aplikacjami i informacjami.

Zarządzanie dokumentami i treścią przedsiębiorstwa

SharePoint jest używany przez nas do przechowywania i śledzenia dokumentów elektronicznych lub skanów dokumentów papierowych. Oprócz bycia naszą platformą do cyfrowego zarządzania dokumentacją, która spełnia rządowe i branżowe standardy zgodności, SharePoint zapewnia również korzyści płynące z centralnej lokalizacji do przechowywania i współpracy nad dokumentami, co pomaga nam znacznie zmniejszyć ilość e-maili i powielanie pracy w naszej organizacji.

Strony sieci ekstranet – nasz Portal Klienta getsix®

SharePoint jest używany do zapewniania dostępu do naszych Klientów, który jest chroniony hasłem od strony internetu. Używamy również takiej funkcjonalności do włączania osób trzecich w procesy biznesowe lub do dostarczania wspólnego środowiska współpracy naszym partnerom i klientom.

Platforma informacyjna

Dzięki wzajemnej współpracy, SQL Server 2012, Windows Server 2012 i System Center 2012 stanowią ofertę platformy informacyjnej, która jest płynnie zintegrowana, znajduje się w siedzibie przedsiębiorstwa i jest przygotowana do pracy w chmurze, aby sprostać wymaganiom współczesnego przedsiębiorstwa.

Klasyfikacja dokumentów i wydobywanie danych

Kofax Transformation Modules™ (KTM) to zintegrowana platforma aplikacji, które usprawniają przerabianie różnych typów dokumentu na postać zorganizowanej informacji elektronicznej, która trafia następnie do naszych systemów i procesów biznesowych. Dzięki niej podatne na błędy ręczne procesy oraz kosztowne procesy sortowania dokumentów, porządkowania i wprowadzania danych zastępowane są wspomaganą i zautomatyzowaną klasyfikacją dokumentów, separacją i wydobywaniem danych, co poprawia wydajność oraz jakość informacji i przyspiesza przepustowość zbierania danych, wspierając tym samym decyzje biznesowe i procesy powiązane.

Zdalna platforma do przechwytywania

Kofax Server Network Capture (KCNS) pozwala nam przenosić dokumenty i dane przechwycone w naszych biurach lub u naszych Klientów do naszej centralnej instalacji Kofax Capture poprzez sieć firmową lub internet. Decydując się na przechwytywanie rozproszone, możemy szybciej reagować na informacje przychodzące, zwiększyć bezpieczeństwo i poprawić wydajność w porównaniu do procesów papierowych lub opartych na płytach CD.

Proces biznesowy i dynamiczne zarządzanie przypadkami

Kofax TotalAgility™ to platforma do zarządzania procesami biznesowymi i dynamicznego zarządzania przypadkami, która pozwala nam osiągnąć znaczne zyski operacyjne poprzez lepsze zarządzanie procesami. Bardziej wydajne, elastyczne i lepiej realizowane procesy biznesowe oznaczają obniżenie kosztów oraz większe i wcześniejsze zwroty z inwestycji.

TotalAgility udostępnia funkcje do automatyzacji, projektowania i symulacji procesów, a także wyposażona jest w kontrolę przepływu pracy do zarządzania zadaniami ludzkimi oraz narzędzia integrujące do łączenia aplikacji biznesowych (ECM, CRM, e-mail) z procesami i regułami biznesowymi.

Dostarczanie aplikacji i wirtualizacja pulpitów

XenApp i XenDesktop: Wirtualizacja aplikacji i wirtualizacja pulpitów działają lepiej w tandemie.

Używamy Citrix XenDesktop z Citrix XenApp do dostarczania wirtualnych pulpitów naszym pracownikom, aby dalej obniżyć koszty aplikacji i komputerów stacjonarnych oraz zapewnić użytkownikowi większą elastyczność technologii informatycznych w porównaniu z tradycyjnymi modelami zarządzania aplikacjami i pulpitami. Instalowanie aplikacji na lokalnym systemie operacyjnym zawsze było problematyczne. Podczas gdy użytkownicy są najbardziej zaznajomieni z lokalnymi aplikacjami, dział IT musi wdrażać aplikacje, zarządzać aktualizacjami i instalować poprawki na każdym urządzeniu stacjonarnym.

Citrix rozwiązał ten problem dostarczania aplikacji wiele lat temu, wprowadzając hostowane aplikacje, które instalowane są na serwerach w centrum danych, a następnie udostępniane za pośrednictwem dowolnego urządzenia klienckiego. Następnie dzięki funkcji współdzielonych pulpitów w XenApp, Citrix daje naszym menedżerom IT możliwość zapewnienia ujednoliconego, serwerowego stacjonarnego systemu operacyjnego z zainstalowanymi aplikacjami dla użytkowników, zapewniając spójny obszar roboczy z dowolnego miejsca. W ostatnim czasie strumieniowanie aplikacji w XenApp rozszerzyło wirtualizację aplikacji na urządzenia klienckie poprzez dostarczanie aplikacji w trybie offline i jednoczesne umożliwienie scentralizowanego zarządzania aplikacjami IT. Dzięki tym trzem technologiom dostarczonym przez XenApp uzyskujemy to co najlepsze w rozwiązaniach informatycznych: dwa w jednym, tj. scentralizowane zarządzanie aplikacjami i pulpitami oraz korzystanie z aplikacji w trybie offline.

Dzięki Citrix XenDesktop, Windows 7 dostarczany jest jako wirtualny pulpit, działający w naszym centrum danych. Aplikacje są dostarczane do wirtualnych pulpitów XenDesktop za pomocą XenApp. Dla naszych administratorów IT oznacza to, że nie muszą już dłużej zarządzać poszczególnymi instancjami systemu operacyjnego oraz wszystkimi ciągłymi uaktualnieniami, łatkami i poprawkami bezpieczeństwa na fizycznym komputerze. Zamiast tego zarządzają pojedynczą instancją systemu operacyjnego w centrum danych, która łączy się z ustawieniami użytkownika i aplikacjami dostarczonymi przez XenApp w momencie logowania, aby zapewnić użytkownikom własne, spersonalizowane pulpity i aplikacje dostarczane z centrum danych. Korzystając z XenApp wraz z XenDesktop, możemy znacznie obniżyć całkowity koszt posiadania i poprawić sprawność technologii informatycznych dla zarządzania komputerami fizycznymi w porównaniu z tradycyjnymi modelami zarządzania pulpitami. Wirtualizacja pulpitów to rozwiązanie atrakcyjne. Jednak rozwiązania do wirtualizacji pulpitów, które nie oddzielają aplikacji od komputerów stacjonarnych, niepotrzebnie zwiększają koszty i zmniejszają elastyczność zarządzania pulpitami.

Platforma do wywiadu gospodarczego i sprawozdawcza

Microsoft SQL Server 2012 Business Intelligence dostarcza nam wszechstronną platformę umożliwiającą naszej organizacji tworzenie i wdrażanie bezpiecznych, skalowalnych i wykonalnych rozwiązań BI.

Microsoft SQL Server zawiera gotowe technologie Business Intelligence klasy biznesowej, które otwierają nowe możliwości wglądu dzięki zarządzaniu opcjami samoobsługowymi, a także zapewniają magazynowanie danych na dużą skalę i potężne rozwiązania analityczne.

SQL Server w zestawieniu z Office i SharePoint (platforma, na której zbudowaliśmy nasz ekstranet dla klienta) pomaga nam dostarczać dane wywiadu gospodarczego w obrębie naszej organizacji i naszym Klientom poprzez znajomy dla użytkownika interfejs Office, a także zapewnia bogaty zestaw funkcji platformy, aby uzyskać miarodajne i spójne dane oraz wspierać bieżącą analizę, magazynowanie danych, jaki i potrzeby związane z wielkimi zbiorami danych (ang. Big Data).

Nowością w SQL Server 2012 są technologie in-memory xVelocity, które osiągają wyniki wzrostu wydajności rzędu 10-100x dla obciążeń serwera SQL Server. Indeks przechowywania kolumnowego (ang. column store index) xVelocity pozwala na osiągnięcie wydajności następnej generacji dla częstych zapytań hurtowni danych (ang. DW). Dla aplikacji BI xVelocity dostarcza silnik analityczny w technologii in-memory w obrębie SQL Server Analysis Services. xVelocity daje naszym użytkownikom możliwość aktywnej interakcji z bezprecedensową ilością danych przy szybkości skanowania danych wynoszącej 10 sek. dla miliardów rzędów na sekundę na typowym sprzęcie branżowym.

Analiza

Wizualizacja wskaźników KPI za pomocą usług SQL Server Analysis Services

Dzięki platformie SQL Server Analysis Services, buduj bogate modele analityczne o wysokiej wydajności (wielowymiarowa, tabelaryczna analiza i eksploracja danych), które mogą być używane do interaktywnej analizy danych, raportowania, wizualizacji i analizy prognozowej przy użyciu szeregu narzędzi BI.

Sprawozdawczość

Sprawozdanie ze sprzedaży samochodów przy użyciu Power View

Usługa Reporting Services przyspiesza tworzenie sprawozdań i ułatwia współpracę i zarządzanie poprzez udostępnianie danych z prawie każdego źródła danych, aby zaspokoić Państwa potrzeby w ramach sprawozdawczości dla przedsiębiorstw.

Integracja danych

Twórz przepływy pracy ETL za pomocą graficznego interfejsu użytkownika

Integration Services to platforma do tworzenia rozwiązań integracji danych (i ETL) na poziomie przedsiębiorstwa. Integration Services wykorzystuje się do tworzenia pakietów, które automatyzują zadania takie jak kopiowanie lub pobieranie plików, wysyłanie wiadomości e-mail w reakcji na wydarzenia, aktualizację hurtowni danych, czyszczenie i eksplorację danych oraz zarządzanie obiektami i danymi serwera SQL Server. Odblokuj i zintegruj dane w swoich aplikacjach w chmurze w czasie rzeczywistym za pomocą SQL Server, Oracle, Teradata, CRM i SharePoint.

Magazynowanie danych

Wszystkie oferty dotyczące hurtowni danych SQL

Magazynowanie danych za pomocą Microsoft SQL Server zapewnia klientom biznesowym platformę, która zawiera funkcje wysokiej dostępności oraz stanowi skok generacyjny w zakresie wydajności, dzięki zastosowaniu technologii xVelocity in-memory oraz zintegrowaniu funkcji BI udostępnianych poprzez znane narzędzia Office, takie jak Excel i SharePoint. Dzięki Microsoft SQL Server można uzyskać platformę hurtowni danych o znaczeniu krytycznym za drobną część kosztów zakupu, obsługi i utrzymania.

getsix® is a member of

HLB International logo

A world-wide network of independent accounting firms and business advisors.

Czytaj więcej » HLB.global »

HLB International

Nasze członkostwa

Nasze certyfikaty

Nasze partnerstwo

Kompetencje