Księgowość e-commerce

/ Usługi biznesowe dla różnych branż

Specjalizujemy się w rozliczeniach księgowych dla międzynarodowej sprzedaży z sektora e-commerce

Jesteśmy jedną z nielicznych firm, która ma bogate doświadczenie w obsłudze sklepów internetowych oraz specjalizuje się w doradztwie i rozliczeniach księgowych dla międzynarodowej sprzedaży e-commerce, Amazon FBA, eBay i innych platform sprzedaży internetowej. Jeżeli są Państwo sprzedawcami internetowymi, to nasza oferta księgowości e-commerce jest stworzona właśnie dla Państwa.

E-commerce – nowe możliwości, nowe wyzwania

E-commerce stał się podstawowym kanałem sprzedaży dla wielu powstających firm. Szybkość oraz możliwość dokonywania transakcji z każdego miejsca na świecie to - z jednej strony - olbrzymia szansa na rozwój biznesu. Z drugiej jednak, działalność sklepów internetowych to szybko rosnąca liczba faktur generowanych automatycznie, płatności dokonywane za pośrednictwem zewnętrznych serwisów, jak Allegro, PayU czy Przelewy 24 czy wreszcie bezpośrednia synchronizacja stanów magazynowych ze sklepem.

To wszystko niesie ze sobą wiele dodatkowych wyzwań związanych z księgowością e-commerce i usługami doradczymi dla sklepów internetowych oraz sprzedaży na platformach internetowych. Niezbędna jest m.in. automatyzacja procesów księgowych, integracja różnych platform i synchronizacja danych w czasie rzeczywistym, tak aby finanse sklepu były pod stałą kontrolą.

getsix dla księgowości e-commerce i sklepów internetowych

Niewiele firm jest w stanie zapewnić fachowe doradztwo i księgowość dla branży e-commerce i sklepów internetowych. Wiąże się to bowiem z koniecznością posiadania fachowej wiedzy z zakresu podatków i księgowości, międzynarodowego importu/eksportu czy zrozumienia specyfiki biznesu ecommerce. Konieczny jest również dostęp do zaawansowanych narzędzi oraz wiedza na temat funkcjonowania platform sprzedażowych i systemów płatności.


Branża e-commerce

Przedstawiamy trochę danych o branży e-commerce oraz przydatne usługi podatkowe dedykowane dla niej.

 • Zagadnienia ogólne e-commerce
 • E-commerce -perspektywy dla polskich sprzedawców
 • Proces sprzedaży online i zagadnienia prawno-podatkowe

Pobierz »

Od kilkunastu lat wspieramy sklepy internetowe, zarówno z Polski, jak i z innych krajów europejskich w prowadzeniu pełnej księgowości e-commerce. Prowadzimy księgowość sklepów internetowych na pełnych księgach rachunkowych, na książce przychodów i rozchodów, a także na ryczałcie od przychodów ewidencjonowanych.

Jeżeli prowadzą Państwo sprzedaż w zakresie Amazon FBA, eBay oraz sklepów ecommerce i potrzebują wsparcia w kwestiach prawnych, podatkowych oraz indywidualnego podejścia do Państwa biznesu, to służymy pomocą. Zapewniamy obsługę z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa.

Formularz kontaktowy »

Extranet Klienta dla sklepów internetowych, branży e-commerce

Separator

/ Nasze publikacje

Nowoczesna księgowość na systemie Microsoft Dynamics 365 Business Central

Klienci mają różne możliwości współpracy z Grupą getsix® w zakresie obsługi księgowej, zależnie od swoich potrzeb i wymagań prawnych. Jeżeli firma nie posiada własnego systemu finansowo-księgowego lub czuje potrzebę jego zmiany, jako jedno z dostępnych w getsix® rozwiązań, proponujemy wdrożenie modułu księgowego klasy ERP Microsoft Dynamics 365 Business Central (dawniej Microsoft Dynamics NAV).

Księgowość e-commerce może działać na zasadzie zintegrowania platform typu eBay, Amazon czy Allegro z systemem księgowym – faktury ze sklepu internetowego są automatycznie wprowadzane do platformy księgowej. Dzięki temu w każdej chwili można sprawdzić przychody, koszty i podatki.

Nasza platforma - Extranet Klienta jest intuicyjna i elastyczna. Udostępniamy na niej Państwa cykliczne raporty i sprawozdania e-commerce. Oferujemy automatyzację księgowości e-commerce, poprzez zintegrowanie jej z platformą sprzedażową, zdalną obsługę z każdego miejsca na świecie oraz dostęp do dokumentacji księgowej, niezbędnych podsumowań i raportów oraz możliwość samodzielnego wglądu do nich, dzięki przystępnemu w obsłudze panelowi użytkownika. System pozwala również na bezpośrednią wymianę informacji między sklepem internetowym a księgowymi.

Dzięki naszemu wsparciu w księgowości e-commerce będą Państwo mogli w pełni skupić się na rozwoju biznesu i zwiększeniu przychodów, zaoszczędzą Państwo czas, pieniądze i nerwy związane z procesami księgowymi sklepów internetowych oraz zyskają pełną kontrolę nad biznesem, dzięki współpracy z profesjonalnym biurem rachunkowym.

Formularz kontaktowy »

Księgowość dla sprzedawców internetowych – co nas wyróżnia?

Naszą usługę księgowości e-commerce wyróżnia:

 • indywidualna obsługa klienta;
 • kompleksowa obsługa e-commerce w Polsce i na terenie całej Europy;
 • członkostwo w HLB - międzynarodowej sieci firm doradczych i audytorskich;
 • Extranet Klienta - możliwość korzystania z naszego portalu klienta, gdzie udostępniamy aktualne dane, sprawozdania finansowe i inne raporty oraz dokumenty w chmurze;
 • integracja systemu z platformami sprzedaży e-commerce, m.in. Amazon FBA, eBay i inne;
 • indywidualne analizy w czasie rzeczywistym - Big Data Analytics, Real-Time Analytics;
 • automatyzacja procesów księgowych e-commerce;
 • rozliczanie płatności sklepu internetowego w czasie rzeczywistym;
 • obniżenie kosztów prowadzenia księgowości sklepów internetowych;
 • całodobowy dostęp do danych z każdego miejsca na świecie;
 • zabezpieczenie ciągłości obsługi księgowej – niezależnie od zdarzeń losowych;
 • lepsza kontrola nad finansami sklepu internetowego;
 • optymalizacja i terminowość procesów księgowych e-commerce;
 • sprawozdawczość finansowa sklepów internetowych;
 • sprawozdawczość i komunikacja w trzech językach: polskim, niemieckim i angielskim;
 • jakość usług potwierdzona certyfikatem TÜV NORD ISO 9001:2015;
 • najwyższe standardy bezpieczeństwa - certyfikat Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji zgodnie z normą ISO/IEC 2700;
 • biura świadczące usługi księgowe, podatkowe i prawne w atrakcyjnych lokalizacjach w największych miastach w Polsce;
 • szybki kontakt z naszymi specjalistami ds. księgowości e-commerce.

Zapraszamy do zapoznania się z naszym zespołem księgowym dla branży e-commerce. Poznaj nasz zespół.

Nasz ekspert ds. finansów i księgowości

Bich

Bich
Główna Księgowa
Dep.: Outsourcing Księgowości - Gr. B
EnglishPolski

Skontaktuj się naszym doradcą i skorzystaj z profesjonalnych usług księgowości e-commerce dla sprzedawców internetowych!

Formularz kontaktowy »

Powiązane usługi dla sektora e-commerce:


E-commerce jest siłą, na stratę której żaden współczesny inwestor nie może sobie pozwolić

Branża e-commerce, choć bazująca na znanym od lat handlu wysyłkowym, to dla wielu firm wciąż stosunkowo nowy obszar działalności - szczególnie trudny do zgłębienia, bo podlegający ciągłym zmianom wraz z rozwojem technologii i rozwiązań logistycznych, na których się opiera. Jednak to właśnie dzięki tej dynamice, co roku zyskuje sobie coraz więcej zwolenników zarówno po stronie konsumentów, jak i przedsiębiorców.

Formularz kontaktowy »

RODZAJE TRANSAKCJI W E-COMMERCE

Rodzaje transakcji w e-commerce

CHARAKTERYSTYKA RYNKU E-COMMERCE W POLSCE

Charakterystyka rynku e-commerce w Polsce

Referencje

Chciałabym skorzystać z okazji i jeszcze raz podziękować za bardzo dobrą współpracę, szybkie opracowanie i przygotowanie danych oraz wsparcie przy organizacji zgromadzenia wspólników. Mam nadzieję, że w celu omówienia kolejnych sprawozdań finansowych będziemy mogli spotkać się już osobiście.

Elisabeth Neumann , I.G. Pflanzenzucht GmbH
Prokurent, Dyrektor finansowy

Udostępnij

Ostatnia aktualizacja : 14.07.2022

Nasze rekomendacje

Nasze członkostwa

Nasze członkostwaCCIFPNasze członkostwa

Nasze certyfikaty

Nasze certyfikacje

Nasze partnerstwo

Nasi partnerzy technologiczni

Kompetencje

Kompetencje