Nasze technologie IT

/ Nasz profil działalności

Architektura prywatnej chmury getsix®

Własna infrastruktura IT obsługiwana i utrzymywana przez getsix Services Sp. z o.o. daje nam elastyczność w oferowaniu naszym Klientom różnych usług informatycznych oraz daje nam możliwość wykorzystania zalet profesjonalnego środowiska IT w naszych wewnętrznych procesach.

Cloud computing to nowa koncepcja, która zyskała sławę dzięki swojej dziwności i zuchwałości. Mówiąc prościej, chmura obliczeniowa dostarcza zasobów z odległych źródeł, które w przeciwnym razie posiadaliby Państwo na własnej maszynie lub w swojej siedzibie. Jedną z ważnych cech chmury obliczeniowej jest to, że gdy korzystasz z zasobów i usług z odległych lokalizacji, masz wrażenie, że są one tuż przed Tobą, na Twoim komputerze lub bezpośrednio w Twoim biurze.

Istnieją dwie strony chmury obliczeniowej – przedni koniec, który jest końcem użytkownika, a tylny koniec, który jest firmą oferującą usługi lub zasoby poprzez chmurę. Łącznikiem pomiędzy przednim i tylnym końcem jest sieć, zazwyczaj Internet. Istnieje interfejs pomiędzy tymi dwoma końcami, który pozwala użytkownikowi na korzystanie z zasobów obsługiwanych z tyłu. Interfejs ten może być po prostu przeglądarką internetową lub prostą aplikacją wykorzystującą datę z Infrastruktury chmury getsix®.

Cloud computing jest zasadniczo serią poziomów, które funkcjonują razem na różne sposoby, aby stworzyć system; system ten jest również określany jako architektura cloud computing.

W naszej architekturze chmury obliczeniowej istnieją zasadniczo 3 poziomy:

  • Aplikacje;
  • Platforma / Programowanie;
  • Źródła / Infrastruktura.

Te 3 poziomy są łączone i wdrażane w taki sposób, aby stworzyć projekt architektoniczny chmury obliczeniowej, który będzie odpowiadał naszym potrzebom. Jeśli jeszcze bardziej zniszczymy naszą architekturę chmury obliczeniowej, mamy do czynienia z dwoma obszarami: Front End i Back End.

Infrastruktura rezerwowa i zastosowania

Na zapleczu znajdują się różne serwery, urządzenia do przechowywania danych, sprzęt i aplikacje, które ułatwiają funkcjonowanie naszej sieci cloud computing.

Infarstruktura i aplikacje Front-End

Front-end obejmuje wszystkie urządzenia klienckie (użytkownika) i sprzęt, a także ich sieć komputerową i aplikacje, których faktycznie używają do nawiązania połączenia z chmurą.

Udostępnij

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2022

Nasze rekomendacje

Nasze członkostwa

Nasze certyfikaty

Wojskowe Centrum Normalizacji Jakości I KodyfikacjiTÜV NORDTÜV RHEINLAND

Nasze partnerstwo

Kompetencje