Niemiecki Helpdesk w Polsce

/ Obsługa klienta zagranicznego

getsix® GERMAN DESK – doradzamy w języku niemieckim, tak jakbyś był w Niemczech

Każdego roku tysiące niemieckich przedsiębiorstw i osób prywatnych inwestuje lub rozszerza swoją działalność gospodarczą w Polsce. Polska jako rynek ma wiele do zaoferowania, a historia aktywnej działalności handlowej między Niemcami a Polską jest długa.

Istnieją jednak znaczne różnice pomiędzy Niemcami i Polską pod względem struktury prawnej, z jednej strony istnieją bardzo różne przepisy podatkowe, a z drugiej polskie praktyki zwyczajowe. Dla niemieckiego biznesu może to oznaczać komplikacje przy wchodzeniu na polski rynek i wskazane jest zasięgnięcie porady na wczesnym etapie.

Od wielu lat niemieckojęzyczni partnerzy getsix® oraz ich zespół ekspertów, składający się z polsko-niemieckojęzycznych księgowych i konsultantów, wspiera i doradza w zakresie polskich i międzynarodowych transakcji transgranicznych zarówno klientom komercyjnym, jak i prywatnym z Niemiec.


Poznaj nasz dział zajmujący się podatkami i doradztwem prawnym:

Aneta

Aneta Majchrowicz-Bączyk
Partner / Radca prawny
Główny Kierownik getsix Tax & Legal
PolskiEnglishDeutsch

getsix® usługi dostosowane do polsko-niemieckich potrzeb transgranicznych

Doświadczenie nasze oraz naszych partnerów w ramach „sieci kompetencji” obejmuje wszystkie obszary, które są istotne dla przedsiębiorstw działających w Polsce. Od założenia firmy, doradztwa w zakresie umów handlowych, wspólnych przedsięwzięć i przejęć (M&A), po transgraniczne fuzje lub notowania na giełdzie papierów wartościowych. getsix® doradza również w dziedzinach pokrewnych, takich jak własność intelektualna, prawo pracy, nieruchomości i podatki.

Więcej szczegółowych informacji o naszych kluczowych usługach znajdą Państwo na stronach naszych usług:

Wraz z naszymi bliskimi kontaktami w innych zawodach, takich jak pośrednicy nieruchomości i doradcy finansowi, możemy zapewnić kompleksową obsługę w zakresie większości aspektów handlowych i prawnych.

Nasze doświadczenie konsultingowe w getsix®, zdobyte podczas obsługi niemieckich i międzynarodowych firm w Polsce przez ponad dekadę, zapewnia, że rozumiemy Państwa specyficzne wymagania i możemy się do nich bezpośrednio odnieść. Dążymy przy tym do zapewnienia jak najlepszego wyniku dla każdego klienta indywidualnego, w ramach budżetu i na czas. Nasi klienci cenią sobie nasze osobiste i jasne doradztwo oraz bliskie relacje z naszymi partnerami. Dzięki temu getsix® pozyskał i utrzymał przez wiele lat jako lojalnych klientów wiele firm w krajach niemieckojęzycznych.


Poznaj nasze działy międzynarodowej obsługi klienta w różnych lokalizacjach:

Proszę kliknąć tutaj, aby zobaczyć wszystkie nasze "Zespoły ds. obsługi klienta" »

W getsix® dysponujemy multidyscyplinarnym zespołem specjalizującym się w istotnych obszarach polsko-niemieckiego handlu transgranicznego, co jest wynikiem korzystnego sojuszu pomiędzy HLB Germany i HLB Poland', które wspólnie zajmują się kwestiami biznesowymi w skoordynowany sposób.

Jeśli zastanawiasz się nad inwestowaniem lub prowadzeniem działalności gospodarczej w Polsce, getsix® z przyjemnością omówisz swoje plany i pomożesz osiągnąć swoje cele.

Prosimy o kontakt przez nasz formularz.

Formularz kontaktowy »

Polski system finasowo-księgowy a Międzynarodowe Standardy Rachunkowości i Sprawozdawczości (MSR/MSSF)

Należy pamiętać że Międzynarodowe Standardy Rachunkowości (MSR) lub też Międzynarodowe Standardy Sprawozdawczości Finansowej (MSSF) nie zostały całkowicie przyjęte przez polskiego prawodawcę. W Polsce bezwzględnie obowiązujące są przepisy Ustawy o Rachunkowości. W razie braku uregulowań w ustawie przedsiębiorstwo powinno kierować się krajowymi standardami rachunkowości, a dopiero w następnej kolejności Międzynarodowymi Standardami Rachunkowości. Ze względu na rozliczenia pomiędzy spółkami powiązanymi może istnieć potrzeba konsolidacji polskich sprawozdań finansowych z międzynarodowymi, niemieckimi lub amerykańskimi (GAAP) standardami księgowymi.

Posiadamy praktyczną wiedzę i bogate doświadczenie w zakresie:

 • tworzenia rocznych sprawozdań finansowych, dla spółek powiązanych;
 • sporządzania pakietów konsolidacyjnych HGB II i HGB;
 • przekształcania sprawozdań rocznych zgodnie z MSR/MSSF;
 • przeprowadzania analiz finansowych typu due diligence.

getsix® oferuje system raportowania i analizy danych dostosowany do Państwa potrzeb.

Skontaktuj się z nami »

getsix® doradztwo podatkowe w Polsce - to nas wyróżnia:

 1. Indywidualne wsparcie klienta
  Każdy klient ma do dyspozycji osobę do bezpośredniego kontaktu, również znającą języki obce, oraz zespół, który go wspiera: Czytaj więcej »
 2. getsix® jest częścią HLB International
  HLB to międzynarodowa sieci firm doradczych i audytorskich. Dzięki niej możemy świadczyć usługi także poza granicami Polski w zakresie handlu międzynarodowego i prowadzenia biznesu innych krajach. Czytaj więcej »
 3. Ekstranet klienta
  Mają Państwo możliwość korzystania z naszego portalu klienta, gdzie udostępniamy Państwu aktualne dane: Czytaj więcej »
 4. Raporty specjalne i analizy
  Rzetelne analizy danych stają się z dnia na dzień coraz ważniejsze. Mogą one stać się podstawą Twojej przewagi konkurencyjnej. Dlatego getsix® oferuje Państwu możliwość tworzenia indywidualnych analiz dla Państwa (Big Data Analytics - Real-Time Analytics) oprócz standardowych raportów dostępnych w extranecie klienta: Czytaj więcej »
 5. Sprawozdawczość i komunikacja w 3 językach - Raportowanie i komunikacja dostępne w języku polskim, niemieckim i angielskim: Czytaj więcej »
 6. Dobrze wyszkolony i dobrze zorganizowany profesjonalny personel
  Jakość świadczonych przez nas usług została potwierdzona certyfikatem TÜV NORD ISO 9001:2015: Czytaj więcej »
 7. Najwyższe standardy bezpieczeństwa
  Bezpieczeństwo Twoich danych jest dla nas priorytetem. Dlatego nasz dział IT co roku odnawia certyfikat Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji zgodnie z normą ISO/IEC 2700: Czytaj więcej »
 8. Nasze biura świadczące usługi księgowe, podatkowe i prawne znajdują się w atrakcyjnych lokalizacjach na terenie całego kraju: Czytaj więcej »

Nasze biura rachunkowe świadczące usługi księgowe na terenie Polski:


Informacja podatkowa - "Inwestowanie w Polsce"

Co roku nasi księgowi i prawnicy przygotowują dla Państwa kompleksowy przewodnik po najbardziej aktualnych przepisach podatkowych i prawnych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej w Polsce.

Najnowsze dokumenty:

Proszę kliknąć tutaj, aby zobaczyć wszystkie nasze "Informacje podatkowe" »


Najnowsze raporty i analizy dotyczące zmian księgowych oraz podatkowych w Polsce

Najnowsze dokumenty:

Proszę kliknąć tutaj, aby zobaczyć wszystkie nasze "Raporty i studium przypadku" »

Udostępnij

Ostatnia aktualizacja : 31.03.2022

Nasze rekomendacje

Nasze członkostwa

Nasze certyfikaty

Wojskowe Centrum Normalizacji Jakości I KodyfikacjiTÜV NORDTÜV RHEINLAND

Nasze partnerstwo

Kompetencje