Pełna księgowość i usługi księgowe

/ Usługi księgowe w Polsce

Biuro rachunkowe – Pełna księgowość i usługi księgowe

Od ponad 15 lat wspieramy europejskich przedsiębiorców w prowadzeniu pełnej księgowości. Wśród grona naszych wieloletnich klientów, są firmy z Europy (m.in.: Niemcy, Austria, Wielka Brytania, Hiszpania), Ameryki Północnej i Południowej, oraz Azji. Świadczymy usługi księgowe, podatkowe i płacowe dla przedsiębiorstw z takich branż jak: przemysł i produkcja, automotive, E-Commerce, IT oraz wielu innych.


Korzyści z outsourcingu usług księgowych w przypadku prowadzenia pełnej księgowości:

Zlecenie prowadzenia pełnej księgowości biuru rachunkowemu pozwala na znaczne obniżenie kosztów związanych z utrzymywaniem własnego działu księgowości w firmie, ale również zwiększa poczucie bezpieczeństwa. Należy pamiętać, że odpowiedzialność prawną za błędy księgowe ponosi podmiot, którego księgowość dotyczy. Warto więc dopilnować, żeby wszystkie rozliczenia były prowadzone przez doświadczone księgowe, które systematycznie podnoszą swoje kwalifikacje i wiedzę nt. podatków i zmian prawnych.

Korzystanie z usług biura rachunkowego wiąże się z dodatkowymi korzyściami dla firmy – outsourcing procesów finansowych umożliwia przedsiębiorstwom dostęp do specjalistycznej wiedzy i technologii, które zwykle są dla nich niedostępne ze względu na ograniczenia czasowe, technologiczne lub wysokie koszty.

Ekspertyza i efektywność biur rachunkowych świadczących usługi outsourcingu finansów i rachunkowości zmniejsza koszty stałe związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Również platformy technologiczne wykorzystywane przez firmy księgowe mogą znacznie uprościć procesy finansowe za pomocą automatyzacji oraz zaprogramowanych, automatycznych kontroli, prowadzonych za pomocą predefiniowanych reguł biznesowych.


Dlaczego warto wybrać outsourcing usług księgowych w getsix®?

Zastanawiają się Państwo, jakie biuro rachunkowe wybrać? Chcą Państwo mieć pewność, że finanse Państwa firmy są w dobrych rękach? Wyjaśniamy jakie korzyści niesie za sobą outsourcing usług księgowych w naszej firmie.

Świadcząc usługi księgowe dla Państwa firmy gwarantujemy:

 • szybki kontakt ze specjalistami ds. podatków, którzy odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania;
 • dostęp do Państwa dokumentów księgowych z każdego miejsca na świecie, za pomocą łatwej w obsłudze platformy online;
 • stałą zgodność Państwa ksiąg rachunkowych z obowiązującymi przepisami prawa;
 • dostosowanie naszych usług do indywidualnych potrzeb Państwa firmy;
 • bezpieczeństwo powierzanych nam informacji gwarantowane przez wdrożenie normy ISO 27001
  Dowiedz się więcej o naszych wartościach » Naszej polityki bezpieczeństwa informacji
 • wysoką jakość usług potwierdzoną certyfikatami;
 • terminowość.

Nasz doświadczony, interdyscyplinarny zespół, złożony z księgowych, prawników, doradców podatkowych, kadrowych oraz specjalistów IT stale pogłębia swoją wiedzę i na bieżąco reaguje na wszelkie zmiany w otoczeniu prawnym i gospodarczym.

Dopilnujemy, żeby Państwa rozliczenia były prowadzone precyzyjnie, zgodnie z aktualnymi przepisami i zawsze na czas. Zadbamy, żeby nie umknęły Państwu żadne obowiązki związane z prowadzeniem pełnej księgowości i postaramy się, by Państwa firma wykorzystała wszystkie szanse na poprawę swojego wyniku finansowego.

Nasz Client Solutions Manager wesprze Państwa w wyborze usług dostosowanych do potrzeb Państwa firmy oraz zapewni stały kontakt z zespołem prowadzącym Państwa sprawy.

Dowiedz się więcej o naszych wartościach » Nasz model usług

Usługi księgowe dla przedsiębiorstw:

Outsourcing usług księgowych może być prowadzony w systemie on-shore, off-shore, near-shore lub mieszanym. Dzięki temu firmy, które decydują się na podjęcie z nami współpracy mają gwarancję zgodności swoich rozliczeń księgowych z wymaganiami prawnymi kraju, na terenie którego prowadzona jest działalność przy jednoczesnym zachowaniu korzystnych warunków cenowych.

W naszej ofercie znajdą Państwo takie usługi jak:

 • Rachunkowość;
 • Obsługa podatkowa;
 • Raportowanie;
 • Prowadzenie rachunku kosztów i wyników;
 • Integracja – systemy ERP, systemy informacji kadrowej oraz systemy zarządzania dokumentami;
 • Business Intelligence
 • rozwiązania spersonalizowane.

Biuro rachunkowe getsix® przetwarza obecnie tysiące transakcji rocznie. Nasza infrastruktura IT jest skalowalna i pomieści wysokie wolumeny transakcji firmowych.

W celu zapewnienia najwyższej jakości usług, stosujemy się do standardów ISO 9001, a regularne audyty ISO dają naszym klientom pewność, że ich transakcje są przetwarzane oraz prowadzone rzetelnie i bezpiecznie.


Innowacyjne biuro rachunkowe

Innowacyjna oferta naszego biura rachunkowego odpowiada potrzebom wszystkich rodzajów przedsiębiorstw, bez względu na to, czy są one scentralizowane, rozproszone, duże, małe, krajowe czy międzynarodowe. Wdrożenie wybranych usług w Państwa firmie może być prowadzone etapami, aby najlepiej dostosować je do Państwa potrzeb i możliwości oraz maksymalnie ułatwić Państwu cały proces.

Zakres naszych usług księgowych dla przedsiębiorstw został stworzony w celu uzupełnienia braków infrastrukturalnych, technologicznych, kadrowych oraz kompetencyjnych w Państwa firmie. Dzięki temu zapewniamy Państwu pełną elastyczność oraz możliwość wygenerowania dodatkowych oszczędności w ramach kosztów stałych, jak również poprawę kontroli nad finansami w przedsiębiorstwie.

Nasza oferta outsourcingu pełnej księgowości obejmuje szeroki wachlarz usług w ramach kolejnych kroków przetwarzania należności, takich jak:

 • rozliczanie kosztów operacyjnych i zwrot kosztów,
 • dokonywanie płatności,
 • fakturowanie,
 • uzupełnianie księgi głównej,
 • analityka biznesowa.

Jeżeli zdecydują się Państwo przekazać do naszego biura rachunkowego pełną księgowość Państwa firmy, połączymy te wszystkie etapy w ramach kompleksowej usługi, która będzie mogła zastąpić lub wspomóc dział księgowości w Państwa firmie.


Platforma technologiczna do prowadzenia pełnej księgowości i wymiany informacji

Nasza platforma technologiczna, umożliwiająca Państwu dostęp online do dokumentów księgowych, została zaprojektowana tak, aby była intuicyjna, elastyczna i łatwa w codziennym użytkowaniu. Zadbaliśmy również o możliwość sprawnej integracji oraz tworzenia powiązań z istniejącymi systemami ERP innych firm lub zewnętrznymi platformami procesów biznesowych. Umożliwiamy przedsiębiorstwom korzystanie z najlepszych w swojej klasie technologii, przy jednoczesnej dbałości o regularne zwroty z inwestycji.

W dobie cyfryzacji, kiedy coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na pracę biurową w trybie home office – szczególnie istotny stał się nieograniczony, zdalny dostęp do dokumentacji finansowej oraz księgowej czy niezbędnych podsumowań i raportów.

Korzystając z usług zdalnych należy zwrócić szczególną uwagę, żeby firmowe dane były odpowiednio zabezpieczone. Dużym ułatwieniem będzie również możliwość samodzielnego porządkowania dokumentów w folderach oraz łatwość obsługi panelu użytkownika.

Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, w ramach naszych usług zapewniamy Państwu możliwość korzystania z portalu klienta „Customer Extranet”, który umożliwia błyskawiczną i całkowicie zdalną wymianę dokumentów i informacji między naszymi klientami a obsługującymi ich księgowymi.

Separator

/ Nasze publikacje

Nowoczesna księgowość na systemie Microsoft Dynamics 365 Business Central

Klienci mają różne możliwości współpracy z Grupą getsix® w zakresie obsługi księgowej, zależnie od swoich potrzeb i wymagań prawnych. Jeżeli firma nie posiada własnego systemu finansowo-księgowego lub czuje potrzebę jego zmiany, jako jedno z dostępnych w getsix® rozwiązań, proponujemy wdrożenie modułu księgowego klasy ERP Microsoft Dynamics 365 Business Central (dawniej Microsoft Dynamics NAV).


Pełna księgowość w pytaniach i odpowiedziach

Dlaczego warto prowadzić księgi rachunkowe?

Pełna księgowość stanowi bezcenne źródło wiedzy o firmie. Dzięki niej można w łatwy sposób śledzić oraz kontrolować przepływy finansowe – nie tylko związane z przychodami i kosztami – ale również te wynikające z należności (np. wystawionych i nieopłaconych faktur) czy zobowiązań (np. zaciągniętych kredytów), które nie zostały jeszcze faktycznie rozliczone.

Taka wiedza, połączona z profesjonalnym zarządzaniem pozwala zidentyfikować źródła strat finansowych oraz wskazać obszary działalności, które przynoszą największe zyski. Na tej podstawie można tworzyć nowe strategie i podejmować decyzje o kierunkach rozwoju firmy, pozwalających na skuteczną poprawę wyniku finansowego.

Przy analizie ksiąg rachunkowych i opracowywaniu strategii rozwoju przedsiębiorstwa, warto skorzystać ze wsparcia doświadczonego doradcy

Czytaj więcej: Doradztwo w zakresie zarządzania

Co to jest pełna księgowość?

Polskie przepisy dopuszczają kilka form uproszczonej księgowości, jednak określenie „pełna księgowość” jest powszechnie używane do określenia najbardziej złożonego sposobu prowadzenia rachunkowości w firmie lub instytucji, w oparciu o tzw. księgi rachunkowe – zgodnie z ustawą o rachunkowości (Dz. U. 1994 Nr 121 poz. 591 z późniejszymi zmianami).

Mimo, że sam system prowadzenia takiej księgowości jest bardzo złożony, szczegółowy i wymaga specjalistycznych umiejętności – sama idea jest naprawdę bardzo prosta: chodzi o to, żeby zewidencjonować, czyli zanotować w odpowiedni sposób wszystko, co ma bezpośredni związek z zarabianiem, wydawaniem i przemieszczaniem pieniędzy w firmie (tzw. „zdarzenia gospodarcze”).

Kto musi prowadzić pełną księgowość?

Obowiązek prowadzenia ksiąg rachunkowych, wynika z Ustawy o rachunkowości i zależy przede wszystkim od rodzaju podmiotu gospodarczego. Zgodnie z przepisami, pełną księgowość muszą prowadzić:

 • spółki handlowe;
 • przedsiębiorcy (zgodnie Prawem przedsiębiorców oraz ustawą o zarządzie sukcesyjnym przedsiębiorstwem osoby fizycznej i innych ułatwieniach związanych z sukcesją przedsiębiorstw), których przychody netto przekroczyły roczny limit 2 000 000 euro;
 • przedsiębiorstwa w spadku, jeżeli przed otwarciem spadku prowadzone były w nich księgi rachunkowe;
 • jednostki organizacyjne działające na podstawie Prawa bankowego;
 • gminy, powiaty, województwa i ich związki (wraz z ich jednostkami oraz zakładami budżetowymi);
 • jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej (z pewnymi wyjątkami);
 • oddziały i przedstawicielstwa przedsiębiorców zagranicznych (zgodnie z ustawą o zasadach uczestnictwa przedsiębiorców zagranicznych i innych osób zagranicznych w obrocie gospodarczym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej);
 • inne jednostki, jeżeli otrzymują dotacje lub subwencje ze środków publicznych (budżetu państwa, budżetów jednostek samorządu terytorialnego lub funduszy celowych).

Kiedy nie trzeba martwić się pełną księgowością?

Nie muszą prowadzić ksiąg rachunkowych podmioty, których przychody netto z:

 • jednoosobowej działalności gospodarczej,
 • spółki cywilnej,
 • spółki jawnej,
 • spółki partnerskiej,
 • przedsiębiorstwa w spadku,

nie przekroczyły 2 000 000 euro za poprzedni rok obrotowy. Limit ten przelicza się według kursu NBP na pierwszy dzień roboczy października poprzedniego roku podatkowego.

Czy warto zlecać prowadzenie pełnej księgowości biuru rachunkowemu?

Prowadzenie pełnej księgowości samodzielnie nie jest łatwe. Niezbędne jest zatrudnienie doświadczonego księgowego, który doskonale zna obowiązujące przepisy i cechuje się dużą dokładnością oraz dyscypliną pracy. Jednak, w stale zmieniającym się otoczeniu prawnym i gospodarczym – nawet najbardziej doświadczony pracownik będzie wymagał ciągłych szkoleń, kursów oraz czasu na podnoszenie swoich kompetencji, aby nadążać za zmianami.

Kolejnym wyzwaniem, z którym borykają się przedsiębiorcy zatrudniający księgowego do prowadzenia pełnej księgowość jest zapewnienie ciągłości prowadzenia ksiąg rachunkowych. Każda nieobecność spowodowana czynnikami losowymi może doprowadzić do powstania poważnych zaległości podatkowych i skutkować dodatkowymi kosztami związanymi z karami. Wybór outsourcingu jako rozwiązania na prowadzenie pełnej księgowości w przedsiębiorstwie zapewnia bezpieczeństwo i ciągłość rozliczeń podatkowych.

Wiele przedsiębiorstw boryka się z koniecznością zmniejszenia kosztów księgowych i trudnościami w sprostaniu wymaganym standardom sprawozdawczości finansowej. Dodatkowo często muszą one spełniać te wymagania przy ograniczonym budżecie i niepełnym personelu. A im więcej różnorodnych procesów finansowych i zdarzeń gospodarczych ma miejsce w firmie, tym bardziej skomplikowane staje się prawidłowe prowadzenie pełnej księgowości.


Nasz zespół księgowych i doradców podatkowych

W naszych biurach rachunkowych o Państwa rozliczenia zadba doświadczony zespół księgowych, prawników i doradców podatkowych.

Nasz ekspert ds. finansów i księgowości

Bich

Bich
Główna Księgowa
Dep.: Outsourcing Księgowości – Gr. B
EnglishPolski

Zachęcamy do kontaktu. Z chęcią odpowiemy na Państwa pytania.
Skontaktuj się z nami »

Referencje

Chciałabym skorzystać z okazji i jeszcze raz podziękować za bardzo dobrą współpracę, szybkie opracowanie i przygotowanie danych oraz wsparcie przy organizacji zgromadzenia wspólników. Mam nadzieję, że w celu omówienia kolejnych sprawozdań finansowych będziemy mogli spotkać się już osobiście.

Elisabeth Neumann , I.G. Pflanzenzucht GmbH
Prokurent, Dyrektor finansowy

Udostępnij

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2023

Nasze rekomendacje

Nasze członkostwa

Nasze certyfikaty

Wojskowe Centrum Normalizacji Jakości I KodyfikacjiTÜV NORDTÜV RHEINLAND

Nasze partnerstwo

Kompetencje