Firma we Francji – kompleksowa obsługa prawna i księgowa

/ Inwestycje zagraniczne – Polish Desk

Kompleksowa obsługa podatkowa, księgowa i prawna we Francji (Polish Customer desks in France)

Nasz zespół ekspertów specjalizuje się w pomocy polskim firmom inwestującym na rynku francuskim. Wyjątkowość tej usługi stanowi możliwość komunikacji w języku polskim ze specjalistą, który na co dzień ma do czynienia z problematyką francuskiego prawa podatkowego i gospodarczego. Na bieżąco śledzi zmiany prawne zachodzące we Francji i może doradzić najlepsze rozwiązania dostosowane do Państwa wymagań.

Jesteśmy zespołem specjalistów z różnych dziedzin (prawnicy, eksperci podatkowi, księgowi, fachowcy w zakresie podejmowania inwestycji).

Oferujemy specjalistyczne usługi doradcze dla firm rozpoczynających działalność we Francji. Ponadto świadczymy pomoc biznesową dla inwestorów polskich i francuskich.

Prowadzimy kompleksową obsługę administracyjną, księgowo-prawną, świadczymy pomoc przy rejestracji spółek we Francji, tworzeniu filii, oddziałów. Ponadto świadczymy kompleksowe usługi w zakresie kontaktu z kontrahentem francuskim oraz pomagamy w zrozumieniu tamtejszych przepisów i procedur.

Nasza oferta adresowana jest do firm i inwestorów, a także instytucji publicznych w obu krajach.

getsix® może pomóc Państwa inwestycji w pełni rozwinąć jej potencjał, oferując nowoczesne usługi i rozwiązania, a także dbając o aspekty podatkowe i prawne. Zapraszamy do współpracy.

Skontaktuj się z nami »

Co nas wyróżnia:

Prowadzimy obsługę w wielu językach.

getsix® POLISH DESK - doradzamy w języku POLSKIM, na temat francuskiego prawa, podatków i księgowości.

Dzięki wszechstronności świadczonych przez nas usług w zakresie doradztwa podatkowego zapewniamy obsługę zarówno dla, jak i osób fizycznych we Francji.

Do zespołu polsko-francuskiego doradztwa podatkowego zaliczają się fachowcy z zakresu VAT, podatku dochodowego od osób prawnych oraz podatku dochodowego od osób fizycznych. Zespół ten cechuje znakomita znajomość prawa polskiego i francuskiego oraz praktyczne doświadczenie w relacjach z organami podatkowymi. Dzięki temu zespół specjalistów zapewnia kompleksową pomoc w rozwiązywaniu problemów podatkowych.

 • Od wielu lat z powodzeniem działamy na rynku francuskim.
 • Jedna osoba kontaktowa poprowadzi Państwa sprawę przy wsparciu zespołu prawników, doradców podatkowych, biegłych rewidentów i księgowych w języku francuskim.
 • Naszą siłą jest ścisłe współdziałanie pomiędzy obszarami doradztwa podatkowego, prawnego i gospodarczego. Dzięki współpracy pomiędzy poszczególnymi działami jesteśmy w stanie rozwiązywać problemy całościowo - co z kolei pozwala nam zaoferować naszym Klientom optymalne rozwiązania dostosowane do ich potrzeb.
 • Specjalizujemy się w: doradztwie podatkowym, prawnym, audycie, prawie upadłościowym i naprawczym.
 • Łączymy to, co sprawdzone z tym, co przyszłościowe. Znajduje to odzwierciedlenie zarówno w naszym podejściu do świadczenia usług, jak i w wykorzystaniu technologii cyfrowych w naszej działalności.
 • Należymy do sieci HLB, międzynarodowego stowarzyszenia firm audytorskich i doradczych. HLB jest jedną z 3 największych sieci tego typu działających we Francji.

We Francji świadczymy usługi w zakresie:

 1. Wsparcie podczas fazy zakładania firmy we Francji.
 2. Wybór formy prawnej.
 3. Przygotowanie dwujęzycznej umowy spółki.
 4. Wsparcia w procedurach notarialnych.
 5. Rejestracja podatkowa spółki.

Jeśli planują Państwo lub już przeprowadzają którąś z powyższych (lub podobnych) transakcji na terenie Francji, najlepiej od razu skontaktować się przez nasz formularz w celu uzyskania bezpłatnej konsultacji.

Skontaktuj się z nami »

Standardowe usługi we Francji (zależnie od potrzeb klienta):

 • Księgowość finansowa, księgowość środków trwałych i przetwarzanie płatności;
 • Księgowość kadrowo-płacowa, w tym wszystkie wymagane raporty do organów ubezpieczeń społecznych i podatkowych;
 • Rachunkowość zarządcza (rachunek kosztów, rachunek zysków i strat) zgodnie z indywidualnymi wymaganiami klienta;
 • Sporządzanie i przetwarzanie wstępnych deklaracji podatkowych, takich jak VAT i podatki od wynagrodzeń;
 • Sporządzanie jednostkowych i skonsolidowanych sprawozdań finansowych zgodnie z niemieckimi i międzynarodowymi standardami sprawozdawczości finansowej;
 • Sporządzanie rocznych deklaracji podatkowych wraz z weryfikacją decyzji podatkowych;
 • Wsparcie podczas audytów podatkowych przeprowadzanych przez instytucje zewnętrzne;
 • Reprezentacja przed organami finansowymi w postępowaniach sądowych i pozasądowych.

Jeśli planują Państwo lub już przeprowadzają którąś z powyższych (lub podobnych) transakcji na terenie Niemiec, najlepiej od razu skontaktować się z getsix® w celu uzyskania bezpłatnej konsultacji.

Skontaktuj się z nami »

Wybrane usługi z naszej stałej oferty:

 • Audyt lub weryfikacja sprawozdań finansowych dla spółek krajowych i zagranicznych;
 • Opracowanie "szytego na miarę" systemu rozliczeń podatkowych;
 • Kompleksowe doradztwo we wszystkich aspektach związanych z zakupem lub sprzedażą przedsiębiorstw i ich części;
 • Zapobieganie przestępstwom, dobrowolne ujawnianie przestępstw oraz wsparcie w postępowaniach karnych;
 • Ogólne prawo gospodarcze, w tym reprezentowanie klientów w sporach z zakresu prawa spółek oraz wsparcie przy przeprowadzaniu różnego rodzaju przejęć przedsiębiorstw;
 • Działania prawne wokół IT i nowych technologii, w tym umowy projektowe, umowy cloud computing, umowy utrzymania i wsparcia, umowy escrow kodu źródłowego, kwestie e-commerce i inne prawa ochrony danych online;
 • Zagadnienia prawne związane z nieruchomościami, w tym prawo budowlane (umowy budowlane, odszkodowania budowlane) i architektoniczne, sporządzanie umów najmu dużych nieruchomości, kupno i sprzedaż nieruchomości.

Skontaktuj się z nami »

Referencje

Chciałabym skorzystać z okazji i jeszcze raz podziękować za bardzo dobrą współpracę, szybkie opracowanie i przygotowanie danych oraz wsparcie przy organizacji zgromadzenia wspólników. Mam nadzieję, że w celu omówienia kolejnych sprawozdań finansowych będziemy mogli spotkać się już osobiście.

Elisabeth Neumann , I.G. Pflanzenzucht GmbH
Prokurent, Dyrektor finansowy

Udostępnij

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2022

Nasze rekomendacje

Nasze członkostwa

Nasze certyfikaty

Wojskowe Centrum Normalizacji Jakości I KodyfikacjiTÜV NORDTÜV RHEINLAND

Nasze partnerstwo

Kompetencje