Księgowość dla zakładów produkcyjnych

/ Usługi biznesowe dla różnych branż

Księgowość dla zakładów produkcyjnych i firm przemysłowych – specjaliści z getsix® podpowiadają, na co warto zwrócić uwagę

Jesteśmy biegli w świadczeniu wszechstronnych usług księgowych dla firm produkcyjnych na polskim rynku. Świadcząc usługi księgowe dla branży przemysłowej i produkcyjnej mamy na uwadze specyficzne potrzeby tego sektora, takie jak konieczność rozliczania amortyzacji maszyn i urządzeń czy odpowiednie księgowanie strat produkcyjnych.

Przedsiębiorstwa działające w przemyśle mają obowiązek prowadzenia księgowości w sposób odpowiedni do ich specyfiki oraz wielkości osiąganych przychodów. Charakter działalności produkcyjnej powoduje, że rachunkowość takich przedsiębiorstw znacząco różni się od rachunkowości przeznaczonej dla branż o charakterze usługowym.

Księgowość dla zakładów produkcyjnych

Dzięki naszemu długoletniemu doświadczeniu w zakresie prowadzenia księgowości dla przedsiębiorstw przemysłowych jesteśmy świadomi, że zakłady produkcyjne zmagają się z problematyką, której nie spotyka się w innych firmach, jak np. obliczanie kosztu produkcji - kluczowego dla prawidłowego ujęcia wyniku finansowego - czy kalkulacja rentowności towaru. Gdy doda się do tego specyficzne zagadnienia występujące w poszczególnych zakładach produkcyjnych (akcyza, przezbrajanie maszyn itp.) można uzyskać poglądowy obraz tego, z jak złożonymi problemami musi sobie radzić sektor przemysłowy.

Rzetelne i skrupulatne prowadzenie księgowości to kluczowy element powodzenia w każdej branży, w tym również produkcyjnej. Z tego względu warto oddać finanse swojej firmy w ręce specjalistów. Decyzja o wyborze biura rachunkowego powinna być zawsze poparta dokładną weryfikacją oferty oraz kwalifikacji i doświadczenia pracujących w nim specjalistów.

Dysponując zespołem ekspertów zajmujących się rachunkowością dla zakładów produkcyjnych i przemysłowych - w tym ewidencją kosztów - getsix® zapewnia swoim klientom nie tylko obsługę w zakresie księgowości oraz rozliczeń podatkowych, ale również różnorodne analizy finansowe, np. weryfikację opłacalności towarów i usług.

Całościowa opieka rachunkowa nad przedsiębiorstwami produkcyjnym umożliwia ich właścicielom redukcję strat, poprawę wydajności zakładu, a co za tym idzie - wzrost przychodów. Zlecenie obsługi księgowej wykwalifikowanym specjalistom z biura rachunkowego da Państwu również możliwość skoncentrowania się na rozwoju firmy - niezależnie od jej wielkości.


1. Bogaty wachlarz usług

W ramach kompleksowej obsługi przedsiębiorstwa, nasze biura oferują zakładom przemysłowym:

 • obsługę księgową,
 • usługi z zakresu kadr i płac,
 • ewidencję kosztów produkcji,
 • analizę opłacalności produktów,
 • pomoc w inwentaryzacji środków trwałych,
 • planowanie kosztów produkcji,
 • przygotowanie i konsolidację sprawozdań finansowych.

2. Obsługa księgowa klienta ERP

W ciągu ostatnich kilku lat obserwujemy gwałtowny wzrost stopnia automatyzacji w przemyśle. Firmy coraz chętniej stosują w swojej pracy zaawansowane technologie, takie jak chmura kalkulacyjna, sztuczna inteligencja czy też analiza big data.

Sfera finansowa zakładu produkcyjnego jest zazwyczaj zintegrowana z systemami logistyki, magazynowania, produkcji, sprzedaży oraz kadr i płac. Kluczem do sukcesu rynkowego zakładów produkcyjnych jest skuteczne planowanie i gospodarowanie zasobami – wspierane zazwyczaj przez zintegrowane systemy ERP. Za ich pomocą przedsiębiorstwa mogą skuteczniej zarządzać przepływami w obrębie łańcucha dostaw, działaniami finansowymi czy zasobami ludzkimi.

To sprawia, że efektywna księgowość w przedsiębiorstwie produkcyjnym powinna być oparta o już funkcjonujący w firmie system ERP. Decydując się na wybór biura rachunkowego do kompleksowej obsługi zakładu przemysłowego, należy zwrócić uwagę, czy oprogramowanie księgowe, z którego korzysta biuro, jest kompatybilne z Państwa systemem ERP. W getsix® mamy doświadczenie w pracy z najbardziej znanymi systemami – dostarczamy usługę na naszym softwarze Microsoft Dynamics Navision (NAV) lub na systemie używanym przez klienta.


Separator

/ Nasze publikacje

Nowoczesna księgowość na systemie Microsoft Dynamics 365 Business Central

Klienci mają różne możliwości współpracy z Grupą getsix® w zakresie obsługi księgowej, zależnie od swoich potrzeb i wymagań prawnych. Jeżeli firma nie posiada własnego systemu finansowo-księgowego lub czuje potrzebę jego zmiany, jako jedno z dostępnych w getsix® rozwiązań, proponujemy wdrożenie modułu księgowego klasy ERP Microsoft Dynamics 365 Business Central (dawniej Microsoft Dynamics NAV).

3. Możliwość zdalnego dostępu do dokumentów

W dobie cyfryzacji, kiedy coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na pracę biurową w trybie home office – szczególnie istotny stał się nieograniczony, zdalny dostęp do dokumentacji finansowej oraz księgowej czy niezbędnych podsumowań i raportów.

Korzystając z usług zdalnych należy zwrócić szczególną uwagę, żeby firmowe dane były odpowiednio zabezpieczone. Dużym ułatwieniem będzie również możliwość samodzielnego porządkowania dokumentów w folderach oraz łatwość obsługi panelu użytkownika.

Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, w ramach naszych usług zapewniamy Państwu możliwość korzystania z portalu klienta „Customer Extranet”, który umożliwia błyskawiczną i całkowicie zdalną wymianę dokumentów i informacji między naszymi klientami a obsługującymi ich księgowymi.


4. Rachunek kosztów produkcji

Obliczanie kosztów produkcji bazuje na ustaleniu kosztu wytworzenia pojedynczej sztuki wyrobu gotowego oraz jego składowych. Prawidłowe ewidencjonowanie tych kosztów jest podstawowym zagadnieniem w księgowości finansowej firm wytwórczych.

Ze względu na specyfikę procesów produkcyjnych, rachunek kosztów wytworzenia dostosowany jest do charakterystyki danej firmy i wolumenu jej produkcji. Watro w tym zakresie skorzystać ze wsparcia doświadczonego biura księgowego, które zapewni wiarygodność danych i pomoże w optymalizacji kosztowej partii produkcyjnych.

Jeśli taka usługa jest dla Państwa interesująca nasze księgowe są do Państwa dyspozycji. Prosimy o kontakt.

Formularz kontaktowy »

5. Consulting dla przemysłu

Niezwykle ważna jest nie tylko bieżąca rachunkowość, przygotowywanie sprawozdań czy obliczanie kosztów produkcji, ale także wybór odpowiedniej formy prowadzenia działalności gospodarczej czy sposobu opodatkowania.

Pomoc wyspecjalizowanych księgowych będzie bezcenna, szczególnie przy szacowaniu opłacalności produkcji, a także przy procedurach związanych z wejściem towaru na rynek oraz uzyskiwaniu niezbędnych pozwoleń (np. akcyzowych).


Nasza usługa dotycząca Księgowości dla zakładów produkcyjnych i firm przemysłowych - co nas wyróżnia:

 1. Indywidualna obsługa klienta
  Każdy klient ma do dyspozycji osobę do bezpośredniego kontaktu, również znającą języki obce, oraz zespół, który go wspiera.
 2. getsix® jest częścią HLB International
  międzynarodowa sieć firm doradczych i audytorskich.
 3. Extranet klienta
  Mają Państwo możliwość korzystania z naszego portalu klienta, gdzie udostępniamy Państwu aktualne dane.
 4. Raporty specjalne i analizy
  Wiarygodna analiza danych staje się z każdym dniem coraz ważniejsza. Mogą one stać się podstawą Państwa przewagi konkurencyjnej. Dlatego getsix® oferuje Państwu możliwość tworzenia indywidualnych analiz (Big Data Analytics - Real-Time Analytics) oprócz standardowych raportów dostępnych w extranecie klienta.
 5. Sprawozdawczość i komunikacja w 3 językach
  Raportowanie i komunikacja dostępne w języku polskim, niemieckim i angielskim.
 6. Dobrze wyszkolony i dobrze zorganizowany profesjonalny personel
  Jakość świadczonych przez nas usług została potwierdzona certyfikatem TÜV NORD ISO 9001:2015.
 7. Najwyższe standardy bezpieczeństwa
  Bezpieczeństwo Państwa danych jest dla nas priorytetem. Dlatego nasz dział IT co roku odnawia certyfikat Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji zgodnie z normą ISO/IEC 2700.

Nasze biura świadczące usługi księgowe, podatkowe i prawne znajdują się w atrakcyjnych lokalizacjach na terenie całego kraju.

Sprawdź nasze biura rachunkowe, zajmujące się obsługą księgową firm produkcyjnych i skontaktuj się z nami.


Nasze zrealizowane projekty

Zapraszamy do zapoznania się z naszym aktualnym portfiolio projektów, które zostały zrealizowane we współpracy z naszymi klientami. Poniżej znajdziesz szczegółowe opisy oraz oceny, które obejmują różnorodne aspekty księgowości. Jesteśmy dumni z naszego doświadczenia w obszarze księgowości, dlatego też każdy projekt został starannie opracowany w oparciu o najnowsze standardy i praktyki branżowe. Mamy nadzieję, że znajdziesz tu rozwiązania dostosowane do Twoich potrzeb i oczekiwań. Zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania dodatkowych informacji lub skorzystania z naszych usług księgowych.

Proszę kliknąć tutaj, aby zobaczyć wszystkie nasze publikacje »

Referencje

Chciałabym skorzystać z okazji i jeszcze raz podziękować za bardzo dobrą współpracę, szybkie opracowanie i przygotowanie danych oraz wsparcie przy organizacji zgromadzenia wspólników. Mam nadzieję, że w celu omówienia kolejnych sprawozdań finansowych będziemy mogli spotkać się już osobiście.

Elisabeth Neumann , I.G. Pflanzenzucht GmbH
Prokurent, Dyrektor finansowy

Udostępnij

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2021

Nasze rekomendacje

Nasze członkostwa

Nasze certyfikaty

Wojskowe Centrum Normalizacji Jakości I KodyfikacjiTÜV NORDTÜV RHEINLAND

Nasze partnerstwo

Kompetencje