Księgowość dla prawników i adwokatów

/ Usługi biznesowe dla różnych branż

Księgowość dla biur prawnych i adwokackich z getsix

Profesjonalnie i kompleksowo zajmujemy się obsługą księgową, rachunkową oraz doradztwem podatkowym dla prawników, adwokatów i kancelarii prawnych na terenie Polski.

Jeżeli:

 • prowadzą Państwo prężnie rozwijającą się kancelarię prawną, która obsługuje polskie i zagraniczne firmy,
 • jeżeli zależy Państwu na optymalizacji kosztów i procesów księgowych,
 • jeśli nie boją się Państwo nowych technologii i oczekują łatwego dostępu do analizy Państwa danych finansowych,

to jesteśmy idealnym wsparciem i partnerem za zakresie księgowości i doradztwa podatkowego dla Państwa firmy.

Prawo finansowe, podatkowe i związane z nimi usługi księgowo-rachunkowe to dynamiczne dziedziny, ulegające częstym zmianom. Dodatkowo księgowość dla prawników i adwokatów ma swoją specyfikę i różni się od rozliczania innych typów działalności gospodarczej. Dlatego warto przekazać prowadzenie swojej księgowości zaufanym i wyspecjalizowanym biurom rachunkowym, takim jak getsix.

Zobacz jak rozwiązania getsix usprawniają księgowość dla kancelarii prawnej:

 • redukcja czasu poświęconego na wystawianie faktur,
 • obniżenie kosztów księgowych,
 • łatwe raportowanie niezapłaconych należności.

Separator

/ Nasze publikacje

Nowoczesna księgowość na systemie Microsoft Dynamics 365 Business Central

Klienci mają różne możliwości współpracy z Grupą getsix® w zakresie obsługi księgowej, zależnie od swoich potrzeb i wymagań prawnych. Jeżeli firma nie posiada własnego systemu finansowo-księgowego lub czuje potrzebę jego zmiany, jako jedno z dostępnych w getsix® rozwiązań, proponujemy wdrożenie modułu księgowego klasy ERP Microsoft Dynamics 365 Business Central (dawniej Microsoft Dynamics NAV).

Księgowość dla prawników i adwokatów - co nas wyróżnia?

 1. Indywidualna obsługa klienta
  Każdy klient ma do dyspozycji osobę do bezpośredniego kontaktu, również znającą języki obce, oraz zespół, który go wspiera.
 2. getsix® jest częścią HLB
  HLB to międzynarodowa sieć firm doradczych i audytorskich. Dzięki niej mamy dostęp do grona specjalistów księgowych i podatkowych na terenie całego świata. Gdziekolwiek prowadzicie Państwo swój biznes możecie liczyć na to, że otrzymacie profesjonalne wsparcie przez swojego konsultanta w Polsce.
 3. Extranet klienta
  Mają Państwo możliwość korzystania z naszego portalu klienta, gdzie udostępniamy Państwu aktualne dane, sprawozdania finansowe i inne uzgodnione z Państwem raporty i dokumenty.
 4. Raporty specjalne i analizy
  Wiarygodna analiza danych staje się z każdym dniem coraz ważniejsza. Mogą one stać się podstawą Państwa przewagi konkurencyjnej. Dlatego oferujemy Państwu możliwość tworzenia indywidualnych analiz (Big Data Analytics - Real-Time Analytics – Power BI) oprócz standardowych raportów dostępnych w extranecie klienta.
 5. Dobrze wyszkolony i dobrze zorganizowany profesjonalny personel
  Jakość świadczonych przez nas usług została potwierdzona certyfikatem TÜV NORD ISO 9001:2015. Nasze księgowe i doradcy podatkowi przechodzą cykliczne szkolenia z najnowszych zmian podatkowych i prawnych.
 6. Najwyższe standardy bezpieczeństwa
  Bezpieczeństwo Państwa danych jest dla nas priorytetem. Dlatego nasz dział IT co roku odnawia certyfikat Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji zgodnie z normą ISO/IEC 2700.

Polska księgowość dla prawników i adwokatów - nasze rozwiązania dla branży prawnej


Księgowość dla prawników i adwokatów - obowiązki księgowe i podatkowe w Polsce

Usługi prawne wymagają opodatkowania w formie VAT, przy czym prawnicy i adwokaci nie mogą korzystać ze zwolnień podmiotowych czy opodatkowania na zasadzie karty podatkowej lub ryczałtu. Mogą natomiast rozliczać się według skali podatkowej lub w formie podatku liniowego. Dla tych prawników i adwokatów, dla których rozliczenie podatkiem liniowym będzie korzystniejsze, sporządzimy i złożymy odpowiedni wniosek do urzędu skarbowego.

Kancelarie adwokackie i prawne muszą również pamiętać o odpowiednim wystawianiu faktur VAT za usługi prawne. Powszechnymi błędami w tym zakresie są nieprawidłowa data sprzedaży na fakturze, nieprawidłowy opis usługi czy nieprawidłowy format pliku w przypadku faktur wystawianych elektronicznie.

Prawnicy i adwokaci powinni też odpowiednio księgować koszty aplikacji adwokackiej – w przypadku ich poniesienia przed rozpoczęciem działalności nie można ich zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów. Takimi kosztami są natomiast obowiązkowe ubezpieczenie OC oraz składki na rzecz organizacji zawodowych, jeżeli przynależność do nich również jest obowiązkowa.

Księgowość dla prawników i adwokatów obejmuje również zagadnienia, jak odpowiednio księgować oraz rozliczać dodatkowe usługi i koszty ponoszone w ramach świadczenia usług prawnych dla klientów, np. opłaty sądowe, wysyłka pism, dojazd do sądu i koszty delegacji.

Księgowość dla prawników i adwokatów

Skorzystaj z naszego wieloletniego doświadczenia, profesjonalnego doradztwa i nowoczesnych narzędzi w zakresie księgowości dla prawników, adwokatów i kancelarii prawnych!

Kontakt »


Nasze zrealizowane projekty

Zapraszamy do zapoznania się z naszym aktualnym portfiolio projektów, które zostały zrealizowane we współpracy z naszymi klientami. Poniżej znajdziesz szczegółowe opisy oraz oceny, które obejmują różnorodne aspekty księgowości. Jesteśmy dumni z naszego doświadczenia w obszarze księgowości, dlatego też każdy projekt został starannie opracowany w oparciu o najnowsze standardy i praktyki branżowe. Mamy nadzieję, że znajdziesz tu rozwiązania dostosowane do Twoich potrzeb i oczekiwań. Zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania dodatkowych informacji lub skorzystania z naszych usług księgowych.

Proszę kliknąć tutaj, aby zobaczyć wszystkie nasze publikacje »

Referencje

Chciałabym skorzystać z okazji i jeszcze raz podziękować za bardzo dobrą współpracę, szybkie opracowanie i przygotowanie danych oraz wsparcie przy organizacji zgromadzenia wspólników. Mam nadzieję, że w celu omówienia kolejnych sprawozdań finansowych będziemy mogli spotkać się już osobiście.

Elisabeth Neumann , I.G. Pflanzenzucht GmbH
Prokurent, Dyrektor finansowy

Udostępnij

Ostatnia aktualizacja : 13.02.2023

Nasze rekomendacje

Nasze członkostwa

Nasze certyfikaty

Wojskowe Centrum Normalizacji Jakości I KodyfikacjiTÜV NORDTÜV RHEINLAND

Nasze partnerstwo

Kompetencje