Partnerstwa i współpraca międzynarodowa

/ Nasz profil działalności

Międzynarodowe partnerstwo biznesowe

Prowadząc firmę na międzynarodowym rynku warto mieć pewność, że biura rachunkowe, księgowi oraz doradcy podatkowi i biznesowi, którzy świadczą nam usługi, są w stanie w pełni sprostać wyzwaniom prowadzenia biznesu w oparciu o wiele systemów prawnych funkcjonujących w różnych krajach. Każda działalność zagraniczna powinna być wspierana przez doradców i usługodawców, którzy nie tylko rozumieją lokalne priorytety, ale także widzą szerszą perspektywę międzynarodowego rynku i udzielają wsparcia obejmującego wszystkie lokalizacje Państwa firmy oraz obszary działalności.

W takiej sytuacji najlepiej skorzystać z usług specjalistów zrzeszonych w ramach międzynarodowych partnerstw lub sieci, które zapewniają profesjonalną obsługę i gwarantują zgodność z lokalnymi przepisami.


HLB International - Międzynarodowa sieć doradców podatkowych i księgowych

HLB

Biuro rachunkowe getsix® jest członkiem szybko rozwijającej się, dynamicznej sieci niezależnych, profesjonalnych firm księgowych i doradców biznesowych HLB International. Partnerzy HLB to podmioty o ugruntowanych pozycjach w swoich krajach. Wiele z nich znajduje się w krajowej pierwszej dwunastce firm doradczych i księgowych.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: www.hlb.global


HLB w liczbachw liczbach:

Lata doświadczenia HLB

55

Lata doświadczenia

HLB w krajach

157

Kraje

Liczba pracowników HLB

46,755

Pracowników

Liczba biur HLB na świecie

1069

Biur na świecie

Miejsce HLB w rankingu globalnym

8

Miejsce w rankingu globalnym

Wzrost transgraniczny HLB

US$
5.46 BN

Łączny globalny przychód


Korzyści z członkostwa w HLB

Dzięki międzynarodowemu doradztwu prawnemu oraz podatkowemu naszych partnerów z HLB możemy zapewnić klientom kompleksową międzynarodową obsługę księgową i podatkową zarówno dla polskich firm inwestujących lub sprzedających za granica, jak i dla zagranicznych przedsiębiorców, wchodzących na polski rynek.


Wsparcie dla polskich firm

Jeśli planują Państwo rozszerzenie swojej działalności i wejście na nowe, zagraniczne rynki – z naszą pomocą przebiegnie to sprawnie i bez problemów, niezależnie od tego, czy już mają Państwo doświadczenie z działalnością międzynarodową, czy też będzie to Państwa pierwsze zagraniczne przedsięwzięcie.

 • Wskażemy, na co należy zwrócić uwagę w wybranych krajach.
 • Pomożemy opracować plan i harmonogram działań.
 • Zadbamy o dopełnienie wymogów formalnych związanych z prowadzeniem działalności w danym kraju.

Wsparcie dla zagranicznych firm

Dynamiczny wzrost gospodarczy, kompetentni, wykwalifikowani pracownicy oraz liczne możliwości inwestycyjne w “Sercu Europy” przyciągają firmy z całego świata i sprawiają, że Polska jest postrzegana jako bardzo atrakcyjna lokalizacja dla biznesu.

Jeżeli rozważają Państwo założenie oddziału swojej firmy lub rozpoczęcie zupełnie nowej działalności w Polsce – zapewnimy Państwu bezpośrednie wsparcie, niezbędne do prowadzenia dochodowego biznesu w tym kraju.

 • Doradzimy w zakresie polskiego prawa podatkowego, przepisów prawa pracy oraz innych uregulowań formalnych dla firm.
 • Pomożemy przygotować dokumentację niezbędną do rejestracji firmy lub oddziału w Polsce.
 • Wyręczymy w kontaktach z polskimi instytucjami oraz urzędami.
 • Prowadzimy komunikację w języku angielskim lub niemieckim.

Z myślą o firmach wchodzących na polski rynek, co roku przygotowujemy bezpłatny przewodnik po przepisach podatkowych, kadrowych i prawnych dla firm „Inwestowanie w Polsce”

Pobierz darmowy e-book »


HLB Polska

HLB Poland

W ramach międzynarodowej struktury HLB International, utworzyliśmy HLB Poland – forum partnerskiej wymiany wiedzy i doświadczeń między polskimi firmami należącymi do sieci HLB.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie HLB Poland


Forum of Firms

logo-forum-of-firms

Sieć HLB International, do której należy biuro rachunkowe getsix® jest członkiem stowarzyszenia Forum of Firms – organizacji zrzeszającej międzynarodowe sieci firm księgowych przeprowadzających ponadnarodowe badania sprawozdań finansowych.

„Celem Forum of Firms jest promowanie spójnych i wysokiej jakości standardów sprawozdawczości finansowej oraz praktyk rewizji finansowej na całym świecie - łącząc firmy przeprowadzające badania międzynarodowe i angażując je bliżej w działania IFAC (Międzynarodowej Federacji Księgowych) w zakresie rewizji finansowej i innych obszarów związanych z usługami atestacyjnymi”.

źródło: ifac.org

Dołączając do Forum, członkowie zobowiązują się do:

 • Przestrzegania Międzynarodowych Standardów Zarządzania Jakością, wydanych przez IAASB (Radę Międzynarodowych Standardów Rewizji Finansowej i Usług Atestacyjnych) standardów zarządzania jakością oraz krajowych standardów kontroli jakości.
 • Prowadzenia regularnych, koordynowanych globalnie przeglądów zapewnienia jakości (w zakresie dopuszczalnym przez przepisy krajowe).
 • Posiadania metodologii i polityk bazujących na Międzynarodowych Standardach Rewizji Finansowej wydanych przez IAASB umożliwiających przeprowadzanie międzynarodowych audytów.
 • Posiadania metodologii i polityk zgodnych z krajowymi kodeksami etyki oraz Kodeksem Etyki Zawodowych Księgowych IESBA (Radę Międzynarodowych Standardów Etycznych dla Księgowych).
 • Corocznego raportowania do Sekretarza Forum potwierdzającego spełnianie powyższych obowiązków.

Jeżeli poszukują Państwo doświadczonego i wiarygodnego biura rachunkowego, które wesprze Państwa działalność na arenie międzynarodowej, zapraszamy do kontaktu z jednym z naszych oddziałów.


Nasze lokalizacje

Udostępnij

Ostatnia aktualizacja : 31.01.2023

Nasze rekomendacje

Nasze członkostwa

Nasze certyfikaty

Wojskowe Centrum Normalizacji Jakości I KodyfikacjiTÜV NORDTÜV RHEINLAND

Nasze partnerstwo

Kompetencje