Szwajcarski Helpdesk w Polsce

/ Obsługa klienta zagranicznego

getsix® HELP DESK SZWAJCARSKI – Doradzamy Państwu w języku niemieckim, jak gdyby byli Państwo w Szwajcarii

Nasz szwajcarski Help Desk w Polsce

Wiele firm szwajcarskich każdego roku inwestuje w Polsce lub rozwija tu swoją działalność. W kontekście rynku mamy wiele do zaoferowania, gdyż historia działalności handlowej między oboma krajami jest długa i udana, co może dawać złudne wrażenie, że wejście na ten rynek jest proste.

Stosunki dwustronne między Szwajcarią a Polską

Stosunki między Szwajcarią a Polską są oparte na długiej tradycji wzajemnej przyjaźni i zrozumienia. Oba kraje prowadzą znaczącą wymianę gospodarczą i kulturalną. Jako członek Unii Europejskiej Polska jest jednym z beneficjentów szwajcarskich działań w zakresie zmniejszania różnic ekonomicznych i społecznych w powiększonej UE. Stosunki między Szwajcarią a Polską są oparte na tradycji wzajemnej sympatii. W 2009 roku obchodzono 90. rocznicę ustanowienia stosunków dyplomatycznych między Szwajcarią a Polską. Stosunki między oboma krajami nasiliły się po upadku żelaznej kurtyny.

Współpraca gospodarcza

Stosunki gospodarcze między oboma krajami rozwijają się w zachęcający sposób. Od 2004 r. szczególnie gwałtownie wzrósł eksport. Szwajcaria tradycyjnie cieszy się wysoką nadwyżką w handlu z Polską. Pod koniec 2012 roku szwajcarskie inwestycje bezpośrednie w Polsce wyniosły 5,9 mld CHF, dzięki czemu Polska została największym odbiorcą szwajcarskiego kapitału w Europie Środkowej. Szwajcaria jest 13. największym inwestorem zagranicznym w Polsce. W 2003 roku przy Ambasadzie Szwajcarii w Polsce utworzono Swiss Business Hub. Polska i Szwajcaria należą do tej samej grupy krajów w ramach Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) i Banku Światowego.

Istnieje jednak wiele różnic między Szwajcarią a Polską w zakresie struktury prawnej oraz przepisów i praktyk regulujących działalności gospodarcze, co oznacza, że każda organizacja rozważająca taki krok powinna zasięgnąć stosownych porad prawnych na wczesnym etapie.

Od wielu lat rdzenni niemieckojęzyczni partnerzy >getsix® i ich zespoły eksperckie, składające się z niemieckojęzycznych polskich księgowych i konsultantów udzielają wsparcia i porad dotyczących Polskich i międzynarodowych transakcji transgranicznych na rzecz klientów komercyjnych i prywatnych z Niemiec.

Jeśli rozważają Państwo inwestycje w Polsce czy to teraz, czy w przyszłości, nasi partnerzy z chęcią omówią Państwa plany na wstępnym spotkaniu bez pobierania jakichkolwiek opłat.

Usługi getsix® dostosowane są do szwajcarsko-niemieckich potrzeb transgranicznych

Nasze doświadczenie i doświadczenie naszych partnerów w ramach „sieci kompetencji”, obejmuje wszystkie obszary, które są istotne dla firm prowadzących interesy w Polsce; począwszy od otworzenia firmy, poprzez doradztwo w zakresie umów handlowych, zakładanie spółek joint venture oraz dokonywanie przejęć, a kończąc na fuzjach transgranicznych lub notowaniu na giełdzie. getsix® doradza również w temacie powiązanych obszarów, takich jak własność intelektualna, prawo pracy, nieruchomości i podatki.

Dzięki bliskiej współpracy z przedstawicielami innych profesji – takimi jak agenci nieruchomości czy doradcy finansowi – możemy zapewnić kompleksową obsługę w odniesieniu do większości aspektów handlowych i prawnych.

Doświadczenie getsix® w doradzaniu spółkom szwajcarskim i międzynarodowym w Polsce oznacza, że rozumiemy Państwa specyficzne wymogi i możemy się na nich bezpośredniego skoncentrować. W ten sposób staramy się zapewnić najlepsze możliwe rezultaty każdemu klientowi, mieszcząc się w budżecie i wykonując wszystko na czas. W rzeczy samej nasi klienci cenią sobie nasze osobiste i klarowne porady, jak również bliskie stosunki z naszymi partnerami. Oznacza to, że getsix® udało się utrzymać wiele firm, w których mówi się w różnych językach i dialektach szwajcarskich, jako wieloletnich lojalnych klientów.

W getsix® mamy multidyscyplinarny zespół specjalizujący się w odpowiednich obszarach w polsko-szwajcarskich sytuacjach transgranicznych, który to zespół stanowi część uprzywilejowanej sieci powiązań między HLB Swiss a HLB Poland, dzięki której to sieci możemy rozwiązywać problemy biznesowe w sposób skoordynowany.

Jeśli rozważają Państwo inwestowanie w Polsce lub prowadzenia działalności gospodarczej w tym kraju, getsix® z przyjemnością omówi Państwa plany i pomoże Państwu osiągnąć założone cele.

Udostępnij

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2022

Nasze rekomendacje

Nasze członkostwa

Nasze certyfikaty

Wojskowe Centrum Normalizacji Jakości I KodyfikacjiTÜV NORDTÜV RHEINLAND

Nasze partnerstwo

Kompetencje