Księgowość dla Amazon FBA, dla sprzedawców online (w tym eBay oraz sklepów eCommerce)

/ Usługi biznesowe dla różnych branż

Specjalizujemy się w rozliczeniach księgowych dla międzynarodowej sprzedaży z sektora eCommerce

Jeżeli:

 • prowadzą Państwo sprzedaż wysyłkową lub chcą rozwijać się na rynki zagraniczne,
 • produkując w Polsce rozwijają się Państwo na nowe rynki zbytu
 • Jeśli nie boją się Państwo nowych technologii i oczekują zwiększenia sprzedaży dzięki Amazon lub innym Marketplacom.

to jesteśmy idealnym wsparciem i partnerem za zakresie księgowości i doradztwa podatkowego.

getsix® jest jedną z nielicznych firm, która specjalizuje się w doradztwie i rozliczeniach księgowych dla międzynarodowej sprzedaży eCommerce, Amazon FBA, eBay i sklepów internetowych. Jeśli są Państwo sprzedawcami internetowymi to dokładnie Państwo wiedzą ile dodatkowych zagadnień i utrudnień niesie za sobą rozliczanie księgowe i podatkowe międzynarodowej sprzedaży na platformach internetowych. Oprócz tych najbardziej znanych serwisów (Amazon FBA, eBay) dochodzą również mniej znane, ale równie dochodowe platformy sprzedażowe np. w Niemczech np. Real.de, Cdiscount, Ricardo.ch, Otto.de. Dane z różnych platform trzeba łączyć i raportować do tego nie rzadko dochodzą problemy logistyczne i magazynowe. Warto zastanowić się nad partnerem księgowym, który specjalizuje się w rozliczeniach sprzedawców internetowych.

Niewiele firm jest w stanie zapewnić fachowe doradztwo i księgowość dla tego typu biznesu. Wiąże się to z koniecznością posiadania fachowej wiedzy z zakresu podatków i księgowości, międzynarodowego importu/eksportu, zrozumienia specyfiki biznesu eCommerce i wielu związanych z tym detalami. Konieczny jest również dostęp do zaawansowanych narzędzi oraz wiedza na temat funkcjonowania platform sprzedażowych i systemów płatności.


O sprzedaży i rozliczeniach księgowych z platformą Amazon

Specjalizujemy się w księgowości e-commerce i doradztwie podatkowym dla sklepów internetowych korzystających m.in. z platformy sprzedaży Amazon.

Amazon to amerykańskie przedsiębiorstwo handlowe i spółka akcyjna założona w 1994 r. w Seattle. Swoją działalność skupia na e-handlu B2C i prowadzeniu największego na świecie sklepu internetowego. W marcu 2021 roku domena amazon.pl została oddana do użytku, a sklep oficjalnie rozpoczął swoją działalność w Polsce. To otworzyło nowe możliwości dla przedsiębiorców, ale także nowe obowiązki księgowo-podatkowe. Jak zacząć sprzedaż poprzez platformę Amazon i co się z nią wiąże?

Amazon działa w Polsce od wielu lat, magazyny (centra logistyki e-commerce) zlokalizowane są m.in. w Bielanach Wrocławskich, Sosnowcu czy w Gliwicach. Ułatwiają one polskim przedsiębiorcom wejście na największe w Europie rynki Amazon. Od 2021 roku, dzięki uruchomieniu sklepu internetowego Amazon w Polsce, wsparcie dla firm jest jeszcze większe.

Zacznij sprzedaż na Amazon. Jak to zrobić?

Rozpoczęcie sprzedaży na platformie Amazon jest bardzo proste. Wystarczy wykonać kilka kroków:

 • pierwszym jest rejestracja konta na sellercentral.amazon.com – podajemy niezbędne informacje o firmie, wybieramy metodę płatności, serwisy docelowe i poznajemy panel sprzedawcy;
 • następnie wybieramy produkty do sprzedaży i tworzymy listing. Wskazujemy także rynki, na których będziemy prowadzić sprzedaż. Produkty możemy wystawić manualnie, przy użyciu Amazon Marketplace Web Service lub zbiorowo, używając szablonów Excel;
 • w kolejnym kroku konfigurujemy ustawienia konta (rejestracja VAT, koszty przesyłki, polityka zwrotów itp.) oraz decydujemy czy realizacją i wysyłką zamówień zajmiemy się samodzielnie czy przystąpimy do usługi Amazon FBA – wówczas Amazon zajmie się magazynowaniem, pakowaniem i wysyłką produktów dostarczonych do wybranego centrum logistycznego;
 • wreszcie możemy rozpocząć sprzedaż na amazon.pl i skorzystać z dodatkowych opcji oraz narzędzi wsparcia Amazon, jak: reklamy produktów, automatyzacja cen i zapasów, ulepszone karty produktów czy promocje i dodatkowa selekcja.

Skorzystaj z księgowości e-commerce i doradców podatkowych getsix

Amazon FBA to wygodne i skuteczne rozwiązanie, gdyż wysyłamy paczkę do jednego kraju, a dalej Amazon rozsyła ją do pozostałych, tak aby nasz produkt szybko docierał do nabywców. Dodatkowo pozwala skorzystać z programu Amazon Prime, oferującego m.in. bezpłatną wysyłkę produktów z logo Prime w ciągu 2 dni.

Z drugiej strony to duże wyzwanie księgowe. W przypadku Amazon FBA możemy zdecydować się na sprzedaż wysyłkową z Polski, wówczas wystarczy być zarejestrowanym płatnikiem VAT w Polsce do momentu przekroczenia limitów zwolnień w krajach UE. Drugą opcją jest sprzedaż za pośrednictwem magazynów Amazon w Unii Europejskiej. Wówczas powstaje obowiązek rejestracji i rozliczania VAT-u w każdym państwie, w którym magazynujemy i sprzedajemy towar.

Wszystkie obowiązki podatkowe i księgowe spoczywają na e-sprzedawcy, dlatego warto skorzystać z pomocy zewnętrznych ekspertów, którzy zadbają o Państwa rozliczenia księgowo-podatkowe.

Formularz kontaktowy »

Separator

/ Nasze publikacje

Nowoczesna księgowość na systemie Microsoft Dynamics 365 Business Central

Klienci mają różne możliwości współpracy z Grupą getsix® w zakresie obsługi księgowej, zależnie od swoich potrzeb i wymagań prawnych. Jeżeli firma nie posiada własnego systemu finansowo-księgowego lub czuje potrzebę jego zmiany, jako jedno z dostępnych w getsix® rozwiązań, proponujemy wdrożenie modułu księgowego klasy ERP Microsoft Dynamics 365 Business Central (dawniej Microsoft Dynamics NAV).

Księgowość dla sprzedawców na Amazon

Jednym z najprostszych sposobów na ekspansję międzynarodową jest sprzedaż za pośrednictwem portalu Amazon. Wiąże się to jednak z pewnymi wymogami oraz problemami wynikającymi z licznych obowiązków sprawozdawczych i podatkowych w różnych krajach na świecie, w których Amazon jest obecny. Często zgłaszają się do nas klienci z poniższymi problemami:

 • nieprawidłowo pobrane podatki,
 • kary i odsetki w urzędach skarbowych w innych krajach EU,
 • nieprawidłowo wypełnione deklaracje,
 • opóźnienia, zaległości w urzędach rejestracyjnych, sprawozdawczych, podatkowych,
 • sprawy, które utknęły w połowie drogi z powodu braku znajomości lokalnych przepisów.

Często zgłaszają się do nas klienci z branży e-commerce, którzy doświadczyli problemów głównie dlatego, że ich poprzedni księgowi nie specjalizowali się w rozliczaniu tego typu transakcji. Doprowadziło to do powstania poważnych zaległości podatkowych, odsetek naliczanych przez urzędy skarbowe w Europie. Zajmujemy się prostowaniem takich spraw, ale jest to czasochłonne i bardzo kosztowne dlatego wolimy prowadzić Państwa księgowość od podstaw, w ten sposób unikamy nawarstwiania się problemów.


Bieżąca informacja o zmianach prawnych i podatkowych

Nasi klienci są zadowoleni z naszych usług, ponieważ myślimy przyszłościowo. Monitorujemy polskie i międzynarodowe zmiany prawne, które mogą wpłynąć na Państwa biznes. O najważniejszych zmianach informujemy naszych klientów za pomocą informacji e-mail (Customer Information), tak byście Państwo mogli zawczasu podjąć działania przygotowujące Państwa organizację na nadchodzące zmiany. Państwa rozwój jest podstawą naszego sukcesu, dlatego taktujemy naszych klientów jak partnerów biznesowych jesteśmy zawsze otwarci na głos klienta i jego potrzeby. Staramy się przewidywać potencjalne problemy i podjąć kroki nie tylko po to, aby im zapobiec, ale również po to, aby obrócić je w Państwa zysk.

Formularz kontaktowy »

Zapraszamy do zapoznania się z naszym zespołem księgowym

Nasz ekspert ds. finansów i księgowości

Bich

Bich
Główna Księgowa
Dep.: Outsourcing Księgowości - Gr. B
EnglishPolski

Naszą usługę dotyczącą księgowości dla sprzedawców internetowych (Amazon FBA, eBay oraz sklepów eCommerce) wyróżnia:

 1. Indywidualna obsługa klienta
  Każdy klient ma do dyspozycji osobę do bezpośredniego kontaktu, również znającą języki obce, oraz zespół księgowy i prawny, który go wspiera.
 2. getsix® jest częścią HLB
  HLB to międzynarodowa sieć firm doradczych i audytorskich. Dzięki niej mamy dostęp do grona specjalistów księgowych i podatkowych na terenie całego świata. Gdziekolwiek prowadzicie Państwo swój biznes możecie liczyć na to, że otrzymacie profesjonalne wsparcie przez swojego konsultanta w Polsce.
 3. Extranet klienta
  Mają Państwo możliwość korzystania z naszego portalu klienta, gdzie udostępniamy Państwu aktualne dane, sprawozdania finansowe i inne uzgodnione z Państwem raporty i dokumenty.
 4. Raporty specjalne i analizy
  Wiarygodna analiza danych staje się z każdym dniem coraz ważniejsza. Mogą one stać się podstawą Państwa przewagi konkurencyjnej. Dlatego getsix® oferuje Państwu możliwość tworzenia indywidualnych analiz (Big Data Analytics - Real-Time Analytics) oprócz standardowych raportów dostępnych w extranecie klienta.
 5. Sprawozdawczość i komunikacja w 3 językach
  Na życzenie klienta raportowanie i komunikacja dostępne są w języku polskim, niemieckim i angielskim.
 6. Dobrze wyszkolony i dobrze zorganizowany profesjonalny personel
  Jakość świadczonych przez nas usług została potwierdzona certyfikatem TÜV NORD ISO 9001:2015. Nasze księgowe i doradcy podatkowi przechodzą cykliczne szkolenia z najnowszych zmian podatkowych i prawnych.
 7. Najwyższe standardy bezpieczeństwa
  Bezpieczeństwo Państwa danych jest dla nas priorytetem. Dlatego nasz dział IT co roku odnawia certyfikat Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji zgodnie z normą ISO/IEC 2700.

Nasze biura świadczące usługi księgowe, podatkowe i prawne znajdują się w atrakcyjnych lokalizacjach na terenie całego kraju


Usługi VAT dla sprzedających online

Nasze usługi rejestracji VAT w Europie, w tym dla sprzedawców internetowych (Amazon), są bardzo obszerne, dlatego też zostały wymienione na osobnej stronie internetowej. Jeśli są Państwo zainteresowani usługami:

Zapraszamy do współpracy sprzedawców internetowych oraz firmy księgowe, które nie mają swoich działów specjalizujących się w zagadnieniach VAT-u międzynarodowego.

Formularz kontaktowy »

Usługi VAT Compliance dla sprzedających Online

Wielu z klientów getsix® to sprzedawcy Amazon z krajów Unii Europejskiej lub spoza UE. amavat® został stworzony, aby pomóc i wesprzeć Państwa podczas załatwiania formalności i obowiązków administracyjnych, które mogłyby spowolnić proces Państwa rozwoju.

Jeśli planują Państwo lub już przeprowadzają którąś z powyższych (lub podobnych) transakcji, najlepiej od razu skontaktować się z getsix® w celu uzyskania bezpłatnej konsultacji. Zapraszamy również do odwiedzenia naszej strony.


Materiały informacyjne o naszych usługach księgowych dla e-commerce:

Proszę kliknąć tutaj, aby zobaczyć wszystkie nasze publikacje »


Powiązane usługi dla sektora e-commerce:

Referencje

Chciałabym skorzystać z okazji i jeszcze raz podziękować za bardzo dobrą współpracę, szybkie opracowanie i przygotowanie danych oraz wsparcie przy organizacji zgromadzenia wspólników. Mam nadzieję, że w celu omówienia kolejnych sprawozdań finansowych będziemy mogli spotkać się już osobiście.

Elisabeth Neumann , I.G. Pflanzenzucht GmbH
Prokurent, Dyrektor finansowy

Udostępnij

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2022

Nasze rekomendacje

Nasze członkostwa

Nasze certyfikaty

Wojskowe Centrum Normalizacji Jakości I KodyfikacjiTÜV NORDTÜV RHEINLAND

Nasze partnerstwo

Kompetencje