Księgowość dla Amazon FBA, dla sprzedawców online (w tym eBay oraz sklepów eCommerce)

/ Branże

Specjalizujemy się w rozliczeniach księgowych dla międzynarodowej sprzedaży z sektora eCommerce

getsix® jest jedną z nielicznych firm, która specjalizuje się w doradztwie i rozliczeniach księgowych dla międzynarodowej sprzedaży eCommerce, Amazon FBA, eBay i sklepów internetowych. Jeśli są Państwo sprzedawcami internetowymi to dokładnie Państwo wiedzą ile dodatkowych zagadnień i utrudnień niesie za sobą rozliczanie księgowe i podatkowe międzynarodowej sprzedaży na platformach internetowych. Oprócz tych najbardziej znanych serwisów (Amazon FBA, eBay) dochodzą również mniej znane, ale równie dochodowe platformy sprzedażowe np. w Niemczech np. Real.de, Cdiscount, Ricardo.ch, Otto.de. Dane z różnych platform trzeba łączyć i raportować do tego nie rzadko dochodzą problemy logistyczne i magazynowe. Warto zastanowić się nad partnerem księgowym, który specjalizuje się w rozliczeniach sprzedawców internetowych.

Jeżeli prowadzą Państwo sprzedaż w zakresie Amazon FBA, eBay oraz sklepów eCommerce i potrzebują wsparcia w kwestiach prawnych, podatkowych oraz indywidualnego podejścia do Państwa biznesu to getsix® służy Państwu pomocą.

Niewiele firm jest w stanie zapewnić fachowe doradztwo i księgowość dla tego typu biznesu. Wiąże się to z koniecznością posiadania fachowej wiedzy z zakresu podatków i księgowości, międzynarodowego importu/eksportu, zrozumienia specyfiki biznesu eCommerce i wielu związanych z tym detalami. Konieczny jest również dostęp do zaawansowanych narzędzi oraz wiedza na temat funkcjonowania platform sprzedażowych i systemów płatności.


Księgowość dla sprzedawców na Amazon

Jednym z najprostszych sposobów na ekspansję międzynarodową jest sprzedaż za pośrednictwem portalu Amazon. Wiąże się to jednak z pewnymi wymogami oraz problemami wynikającymi z licznych obowiązków sprawozdawczych i podatkowych w różnych krajach na świecie, w których Amazon jest obecny. Często zgłaszają się do nas klienci z poniższymi problemami:

 • nieprawidłowo pobrane podatki,
 • kary i odsetki w urzędach skarbowych w innych krajach EU,
 • nieprawidłowo wypełnione deklaracje,
 • opóźnienia, zaległości w urzędach rejestracyjnych, sprawozdawczych, podatkowych,
 • sprawy, które utknęły w połowie drogi z powodu braku znajomości lokalnych przepisów.

Często zgłaszają się do nas klienci z branży e-commerce, którzy doświadczyli problemów głównie dlatego, że ich poprzedni księgowi nie specjalizowali się w rozliczaniu tego typu transakcji. Doprowadziło to do powstania poważnych zaległości podatkowych, odsetek naliczanych przez urzędy skarbowe w Europie. Zajmujemy się prostowaniem takich spraw, ale jest to czasochłonne i bardzo kosztowne dlatego wolimy prowadzić Państwa księgowość od podstaw, w ten sposób unikamy nawarstwiania się problemów.


Bieżąca informacja o zmianach prawnych i podatkowych

Nasi klienci są zadowoleni z naszych usług, ponieważ myślimy przyszłościowo. Monitorujemy polskie i międzynarodowe zmian prawnie, które mogą wpłynąć na Państwa biznes. O najważniejszych zimnach informujemy naszych klientów za pomocą informacji e-mail (Customer Information), tak byście Państwo mogli zawczasu podjąć działania przygotowujące Państwa organizację na nadchodzące zmiany. Państwa rozwój jest podstawą naszego sukcesu, dlatego taktujemy naszych klientów jak partnerów biznesowych jesteśmy zawsze otwarci na głos klienta i jego potrzeby. Staramy się przewidywać potencjalne problemy i podjąć kroki nie tylko po to, aby im zapobiec, ale również po to, aby obrócić je w Państwa zysk.

Formularz kontaktowy »

Zapraszamy do zapoznania się z naszym zespołem księgowym

Nasz ekspert ds. finansów i księgowości

Alicja

Alicja Sobańska
Główna Księgowa
Dep.: Outsourcing Księgowości - Gr. A
PolskiDeutsch

Naszą usługę dotyczącą księgowości dla sprzedawców internetowych (Amazon FBA, eBay oraz sklepów eCommerce) wyróżnia:

 1. Indywidualna obsługa klienta
  Każdy klient ma do dyspozycji osobę do bezpośredniego kontaktu, również znającą języki obce, oraz zespół księgowy i prawny, który go wspiera.
 2. getsix® jest częścią HLB
  HLB to międzynarodowa sieć firm doradczych i audytorskich. Dzięki niej mamy dostęp do grona specjalistów księgowych i podatkowych na terenie całego świata. Gdziekolwiek prowadzicie Państwo swój biznes możecie liczyć na to, że otrzymacie profesjonalne wsparcie przez swojego konsultanta w Polsce.
 3. Extranet klienta
  Mają Państwo możliwość korzystania z naszego portalu klienta, gdzie udostępniamy Państwu aktualne dane, sprawozdania finansowe i inne uzgodnione z Państwem raporty i dokumenty.
 4. Raporty specjalne i analizy
  Wiarygodna analiza danych staje się z każdym dniem coraz ważniejsza. Mogą one stać się podstawą Państwa przewagi konkurencyjnej. Dlatego getsix® oferuje Państwu możliwość tworzenia indywidualnych analiz (Big Data Analytics - Real-Time Analytics) oprócz standardowych raportów dostępnych w extranecie klienta.
 5. Sprawozdawczość i komunikacja w 3 językach
  Na życzenie klienta raportowanie i komunikacja dostępne są w języku polskim, niemieckim i angielskim.
 6. Dobrze wyszkolony i dobrze zorganizowany profesjonalny personel
  Jakość świadczonych przez nas usług została potwierdzona certyfikatem TÜV NORD ISO 9001:2015. Nasze księgowe i doradcy podatkowi przechodzą cykliczne szkolenia z najnowszych zmian podatkowych i prawnych.
 7. Najwyższe standardy bezpieczeństwa
  Bezpieczeństwo Państwa danych jest dla nas priorytetem. Dlatego nasz dział IT co roku odnawia certyfikat Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji zgodnie z normą ISO/IEC 2700.

Nasze biura świadczące usługi księgowe, podatkowe i prawne znajdują się w atrakcyjnych lokalizacjach na terenie całego kraju


Usługi VAT dla sprzedających online

Nasze usługi rejestracji VAT w Europie, w tym dla sprzedawców internetowych (Amazon), są bardzo obszerne, dlatego też zostały wymienione na osobnej stronie internetowej. Jeśli są Państwo zainteresowani usługami:

Zapraszamy do współpracy sprzedawców internetowych oraz firmy księgowe, które nie mają swoich działów specjalizujących się w zagadnieniach VAT-u międzynarodowego.

Formularz kontaktowy »

Usługi VAT Compliance dla sprzedających Online

Wielu z klientów getsix® to sprzedawcy Amazon z krajów Unii Europejskiej lub spoza UE. amavat® został stworzony, aby pomóc i wesprzeć Państwa podczas załatwiania formalności i obowiązków administracyjnych, które mogłyby spowolnić proces Państwa rozwoju.

Jeśli planują Państwo lub już przeprowadzają którąś z powyższych (lub podobnych) transakcji, najlepiej od razu skontaktować się z getsix® w celu uzyskania bezpłatnej konsultacji oraz odwiedzenia naszej strony.

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2021

Nasze członkostwa

Nasze członkostwaCCIFPNasze członkostwa

Nasze certyfikaty

Nasze certyfikacje

Nasze partnerstwo

Nasi partnerzy technologiczni

Kompetencje

Kompetencje