Polski sektor bankowy

/ Konsulting korporacyjny

Wybór odpowiedniego banku jest jednym z najważniejszych wyborów nowo powstałej firmy. Choć na początku może to dotyczyć jedynie wyboru odpowiedniego banku w celu zminimalizowania opłat i optymalizacji świadczonych usług, przedsiębiorcy prędzej czy później będą potrzebowali dodatkowych usług. Oferta banków w Polsce jest bardzo bogata, drobny druk w bankach jest obszerny, a wybór oszałamiający, więc decyzja może być trudna.


Wiedza na temat polskiego sektora bankowego to korzyści dla naszych klientów:

Banki w Polsce są różne, od państwowych, przez spółdzielcze, po zwykłe. Większość z nich oferuje dostęp do konta przez Internet, niektóre są nawet tylko internetowe i nie posiadają fizycznego oddziału. Niektóre banki specjalizują się w bankowości prywatnej, podczas gdy inne zapewniają bardziej regularne rodzaje usług.

Pomagamy naszym klientom we wszystkich aspektach ich relacji z polskimi bankami:

  • określić potrzeby klienta;
  • przedstawić rozwiązania oferowane przez branżę bankową w Polsce;
  • w razie potrzeby proponujemy skorzystanie z usług wyspecjalizowanych firm;
  • wyszukać w bankach najlepsze aktualne oferty;
  • zaprezentować oferty banków i podkreślić różnice w warunkach i opłatach;
  • negocjować niestandardowe ustalenia z bankiem w imieniu klienta.

Odpowiednio dobrane usługi finansowe są niezbędne dla powodzenia każdego biznesu. Na przykład, firma importowo-eksportowa potrzebuje najlepszych usług wymiany walut. Przetwarzanie środków pieniężnych i gotówki w tranzycie jest ważne dla każdej sieci handlowej. Uzyskanie najlepszej oferty dla depozytów „overnight” powinno być wymogiem dla prawie wszystkich podmiotów.


Jakość dzięki doświadczeniu:

Nasz partner w Warszawie, Pan Ortwin Jentsch, jako były kierownik wyższego szczebla w polskim sektorze bankowym, posiada bogate doświadczenie i jest w stanie pomóc Państwu swoją głęboką wiedzą we wszystkich sprawach bankowych. Profesjonalne doradztwo we wszystkich dziedzinach bankowości, począwszy od otwarcia konta bankowego do doradztwa w transakcjach międzynarodowych.

Referencje

Chciałabym skorzystać z okazji i jeszcze raz podziękować za bardzo dobrą współpracę, szybkie opracowanie i przygotowanie danych oraz wsparcie przy organizacji zgromadzenia wspólników. Mam nadzieję, że w celu omówienia kolejnych sprawozdań finansowych będziemy mogli spotkać się już osobiście.

Elisabeth Neumann , I.G. Pflanzenzucht GmbH
Prokurent, Dyrektor finansowy

Udostępnij

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2022

Nasze rekomendacje

Nasze członkostwa

Nasze certyfikaty

Wojskowe Centrum Normalizacji Jakości I KodyfikacjiTÜV NORDTÜV RHEINLAND

Nasze partnerstwo

Kompetencje