Jakie deklaracje VAT należy wypełniać w Polsce?

/ VAT w Polsce i Europie

Istnieje kilka deklaracji, które podatnicy zarejestrowani jako płatnicy VAT są zobowiązani składać do organów podatkowych.

VAT-7 i VAT-7K. VAT jest zazwyczaj płacony miesięcznie, ale mali podatnicy mogą również płacić kwartalnie. Deklaracje muszą być złożone i opłacone w ciągu 25 dni od miesiąca, do którego odnosi się zobowiązanie z tytułu podatku VAT. Mechanizm podzielonej płatności w przypadku podatku VAT może być stosowany w odniesieniu do transakcji między przedsiębiorstwami. W tym przypadku pewne korzyści mogą mieć znaczenie dla przedsiębiorstwa występującego w roli nabywcy.


Więcej informacji o deklaracjach VAT obowiązujących w Polce znajdą Państwo w poście:

Nowy standard JPK_VAT (Audit File (SAF-T))

Jeśli nie są Państwo pewni jak i które deklaracje VAT należy wypełnić, prosimy o kontakt z naszym zespołem getsix® Tax, który z przyjemnością pomoże Państwu i przygotuje dla Państwa wszystkie niezbędne deklaracje.
Kontakt »

Referencje

Chciałabym skorzystać z okazji i jeszcze raz podziękować za bardzo dobrą współpracę, szybkie opracowanie i przygotowanie danych oraz wsparcie przy organizacji zgromadzenia wspólników. Mam nadzieję, że w celu omówienia kolejnych sprawozdań finansowych będziemy mogli spotkać się już osobiście.

Elisabeth Neumann , I.G. Pflanzenzucht GmbH
Prokurent, Dyrektor finansowy

Udostępnij

Ostatnia aktualizacja:

Nasze rekomendacje

Nasze członkostwa

Nasze certyfikaty

Wojskowe Centrum Normalizacji Jakości I KodyfikacjiTÜV NORDTÜV RHEINLAND

Nasze partnerstwo

Kompetencje