Klasyczne usługi (w chmurze)

/ Podstawa świadczenia usług

’e-Service SaaS Dynamics NAV’

Hosting aplikacji (Software-as-a-Service) with Microsoft Dynamics NAV:

 • obniżone całkowite koszty i przejrzystość kosztów dzięki modelowi cenowemu opartemu na użytkownikach;
 • wolniejsze wydatki kapitałowe i mniejszy kapitał obrotowy zamknięty w twardym i oprogramowaniu;
 • global 24/7 możliwość dostępu do wielojęzycznego systemu ERP klasy korporacyjnej;
 • niższe koszty dostosowawcze dzięki systemowi ERP dostosowanemu do polskiej rachunkowości finansowej;
 • wyższy standard bezpieczeństwa danych obsługiwany przez zewnętrzne i niezależne centrum danych;
 • krótki okres realizacji zamiast długotrwałej fazy inwestycji i odciążenie działu IT.

SaaS Dynamics NAV e-Service

Aplikacja HOSTING (SOFTWARE-AS-A-SERVICE) z MICROSOFT DYNAMICS NAV

Jako biuro posiadające certyfikat ISO 9001:2015, z siedzibą we Wrocławiu, Poznaniu, Szczecinie i Warszawie, wraz z około 50 pracownikami działów księgowości, kadr i płac oraz hostingu aplikacji IT (SaaS lub DaaS), zorientowaliśmy się na potrzeby przedsiębiorstw niemieckojęzycznych działających na polskim rynku poprzez spółki-córki, oddziały lub przedstawicielstwa.

getsix® przejmuje eksploatację i utrzymanie należącego do Państwa środowiska Dynamics NAV przy stałych miesięcznych kosztach. Nasza rozbudowana infrastruktura informatyczna obejmuje serwery, sieci i bezpieczeństwo oraz gwarantuje całodobowy dostęp do krytycznych danych na potrzeby działalności biznesowej, w tym również zdefiniowaną minimalną dostępność dla całego środowiska systemowego na podstawie umowy SLA (Service Level Agreement). Środowisko Dynamics NAV jest udostępniane poprzez aplikację Citrix XEN App.

Korzystaj z niezawodnych procesów w zakresie sprzedaży, magazynowania i księgowości oraz we wszystkich innych działach przedsiębiorstwa. Skoncentruj się na swoich podstawowych kompetencjach i powierz nam odpowiedzialność za obsługę systemów.

1. MICROSOFT DYNAMICS NAV

W samych Niemczech ponad 14.000 średnich przedsiębiorstw polega na oprogramowaniu biznesowym Microsoftu.

Microsoft Dynamics NAV (Navision) to kompletne rozwiązanie, opracowane specjalnie dla potrzeb średnich przedsiębiorstw. Jednolity system ERP w całym przedsiębiorstwie może wspierać każdą sferę działalności organizacji, np. księgowość, gospodarkę materiałową lub sprzedaż.

Microsoft Dynamics NAV oferuje za pośrednictwem Microsoft Dynamics NAV wydajny produkt w atrakcyjnej cenie, rozwiązujący dokładnie te problemy średnich przedsiębiorstw. Ponieważ, aby pozostać konkurencyjnym w dłuższej perspektywie czasowej, należy zadbać o to, aby pracownicy byli w stanie pracować efektywniej. A to z kolei wymaga zintegrowanego, elastycznego i łatwego w użyciu oprogramowania – takiego jak Microsoft Dynamics NAV. Oferuje funkcje kontroli procesów biznesowych w średnich przedsiębiorstwach i zapewnia bezpieczeństwo standardowego rozwiązania sprawdzonego w skali międzynarodowej, ale połączonego z elastycznością poszczególnych rozwiązań.

KORZYŚCI PŁYNĄCE Z ZASTOSOWANIA NOWOCZESNEGO SYSTEMU ERP JEST WIELE

Korzyści systemu ERP

 • Przekazanie danych tylko raz;
 • Możliwość pracy wszystkich z tymi samymi danymi;
 • Wprowadzenie zmian również tylko raz;
 • Elektroniczna wymiana danych pomiędzy procesami;
 • Wyśmienita forma kontroli procesu;
 • A funkcja powiadamiania;
 • Szybsze raporty.
 • Natychmiastowa kontrola bieżącej działalności itp.

To skutkuje:

 • Procesy w przedsiębiorstwie w pełni zintegrowane w jednym systemie;
 • Zintegrowana, niezawodna i elastyczna platforma z otwartymi łącznikami;
 • Baza danych o wysokim stopniu bezpieczeństwa, która rejestruje dostęp i wskazuje na niezgodność;
 • Możliwość kontrolowania poza przedsiębiorstwem, w odniesieniu do dostawców, klientów i personelu.

Możliwe jest również dodanie innych wymaganych funkcji. Podsumowując, dzięki jednolitemu i kompletnemu systemowi praca staje się zdecydowanie bardziej wydajna i produktywna.

2. HOSTING APLIKACJI / SaaS (OPROGRAMOWANIE JAKO USŁUGA) – INFORMACJE OGÓLNE

Software-as-a-Service (SaaS) to model, w którym oprogramowanie jest udostępniane, a aplikacje są dostępne dla użytkownika przez Internet. Nasi klienci nie ponoszą żadnych opłat za posiadanie oprogramowania, ale płacą za korzystanie z niego w formie wypożyczenia.

Oferujemy SaaS z Microsoft Dynamics NAV, co niesie ze sobą duży potencjał i wiele korzyści. Tak jest:

NIŻSZE KOSZTY

Nie musisz kupować oprogramowania ERP dla swojego przedsiębiorstwa w Polsce, np. do wystawiania faktur wychodzących lub prowadzenia magazynów, ponieważ dzięki usłudze IT-Software Service wszystkie niezbędne programy można łatwo wypożyczyć przez Internet. Oszczędzasz nie tylko na kosztach inwestycyjnych związanych z licencjami czy utrzymaniem własnych serwerów, ale także na kosztach instalacji i utrzymania.

Płacisz wyłącznie za to, co jest rzeczywiście konieczne: w przypadku wynajmu licencji w formie modelu SaaS płacisz tylko opłaty za te licencje, z których faktycznie korzystasz. Dzięki programowi Microsoft SPLA ponosisz tylko niskie koszty początkowe, ponieważ pokrywasz tylko te licencje, z których korzystałeś w danym miesiącu.

 • Profesjonalne oprogramowanie wypożyczone wygodnie przez Internet;
 • Większa płynność finansowa dla innych inwestycji;
 • Niezależne od kosztów administracyjnych i zarządczych.

Cena wynajmu w formie modelu SaaS obejmuje Software Assurance (prawa do aktualizacji), dzięki czemu w ramach miesięcznej opłaty całkowitej oferowane są najnowsze wersje produktów w ramach programu SPLA; ceny dla Microsoft Dynamics NAV obejmują Plan Rozszerzenia (wcześniej Maintenance).

WIĘCEJ CZASU

getsix® Saas Dynamics NAV eService pozwoli Ci zaoszczędzić nie tylko na kosztach, ale przede wszystkim na czas. >getsix® przejmuje instalację, konserwację i aktualizację oprogramowania oraz ochronę danych biznesowych umieszczonych na zewnętrznych serwerach.

 • Automatyczna aktualizacja programów, jak również oprogramowania antywirusowego i antyspamowego;
 • Dzienna ochrona danych i odzyskiwanie danych w przypadku ich utraty;
 • Stały dostęp dzięki ciągłemu przeglądowi i konserwacji systemu;
 • Doradztwo poprzez wielojęzyczną infolinię IT-Desk.

WIĘKSZA ELASTYCZNOŚĆ

Dzięki getsix® SaaS Dynamics NAV eService będziesz mógł cieszyć się maksymalną swobodą ruchu w swojej pracy. Korzystając z komputera stacjonarnego lub notebooka z dostępem do Internetu będziesz miał dostęp do swoich aplikacji i danych wszędzie – w biurze, w drodze lub w domu.

 • Większa mobilność dzięki możliwości dostępu, niezależnie od miejsca i czasu, z dowolnego komputera i notebooka z identyfikacją użytkownika;
 • Elastyczna organizacja pracy również w domu i w podróży służbowej dzięki szyfrowanemu przesyłowi danych;
 • Wygodna, intuicyjna obsługa.

Ponadto, getsix® SaaS Dynamics NAV eService jest w stanie zaoferować pożądaną elastyczność dla potrzeb realizacji projektów i obsługi tymczasowych stacji roboczych, w tym, że korzystasz tylko z tych programów, których naprawdę potrzebują Twoi pracownicy.

 • Ułatwione dodawanie i usuwanie użytkowników i programów;
 • Tworzenie indywidualnych profili użytkowników i przyporządkowanie wymaganych programów według zasady modułowej budowy.

SaaS Dynamics NAV e-Service Factsheet

 • Pełna kontrola kont użytkowników;
 • Bezpośrednie inicjowanie programów i aplikacji na portalu.

Łatwo tu wspomnieć również o takich aspektach bezpieczeństwa jak szyfrowanie SSL, firewalle, kopie zapasowe itp.

3.HOSTING APLIKACJI Z CITRIX® XENAPP

Citrix® XenApp jest rozwiązaniem wykorzystywanym do udostępniania aplikacji i zarządzania nimi. Przeniesienie aplikacji do getsix® DataCenter oraz centralne zarządzanie tym oprogramowaniem pozwala użytkownikom na natychmiastowy i bezpieczny dostęp do aplikacji Windows®, niezależnie od miejsca ich znalezienia. Ta wirtualna dostępność aplikacji jest optymalnie dostosowana do każdego urządzenia końcowego, sieci i każdej lokalizacji oraz gwarantuje użytkownikowi wysoki poziom komfortu. Wymagany jest tylko dostęp do Internetu (patrz grafika).

getsix® Services is an official supplier of Citrix Service, as well as a registered Microsoft SPLA partner.

4. KORZYŚCI Z ZASTOSOWANIA DYNAMICS NAV KOMPATYBILNEGO Z getsix® VIA CITRIX® XENAPP

Scenariusz: Niemiecka spółka-matka w Niemczech z polską spółką-córką

getsix® jest Twoim partnerem w dziedzinie księgowości i podatków, korzystającym z modułu finansowego systemu ERP MS Dynamics NAV 2009 do wejścia do polskiej spółki-córki. Jednocześnie udostępniamy moduły zarządzania sprzedażą i towarami jako aplikacje hostowane.

Dużą zaletą jest fakt, że getsix® dostosowuje te moduły do warunków panujących na polskim rynku!

Ma to następujące zalety i możliwości zastosowania:

Oprócz opisanych wcześniej zalet hostingu aplikacji (koszty, czas i elastyczność) oraz korzyści płynących z zastosowania nowoczesnego systemu ERP na potrzeby firmy-córki, scenariusz ten oferuje wiele możliwości i potencjałów oszczędności kosztów.

indywidualna konfiguracja systemu dla modułu sprzedażowego:

Nasz dział IT-Desk przygotowuje moduł sprzedaży zgodnie z Państwa indywidualnymi wymaganiami, np. dostosowując wychodzące faktury do Państwa Corporate Design (logo itp.), z uwzględnieniem polskich artykułów z zakresu rachunkowości.

Korzystasz tym samym z nowoczesnego systemu ERP do wystawiania faktur wychodzących z korzyścią, że każda faktura wychodząca zostanie automatycznie wprowadzona do systemu. Jednocześnie stanowi to podstawę do efektywnego zarządzania należnościami, dzięki czemu żądane informacje mogą być natychmiast sprawdzone w systemie, np. przychody ze sprzedaży.

indywidualna konfiguracja systemu dla modułu zarządzania towarami:

W zależności od indywidualnych wymagań co do konfiguracji systemu zarządzania towarami, system ERP jest dostosowywany przez nasz dział IT-Desk lub ewentualnie przedsiębiorstwa partnerskie (Dynamics NAV Solution Partner).

W związku z tym korzystają Państwo z nowoczesnego systemu ERP do organizacji zarządzania towarami, z wszystkimi wynikającymi z tego korzyściami.

5. KORZYŚCI DLA PARTNERÓW W TRAKCIE PROWADZENIA PROCESÓW HANDLOWYCH

Dla firmy macierzystej:

 • Bezpośredni i aktualny, całodobowy dostęp do danych dotyczących rachunków, sprzedaży i zarządzania towarami w firmie-córce: na przykład na potrzeby kontroli w przedsiębiorstwie (wielowymiarowa analiza danych) lub sprawozdawczości (generowanie raportów w językach obcych w formie wydruku na dowolnej drukarce lub w postaci dowolnego pliku, np. .csv, .rtf, .html lub .pdf), zawsze możliwe jest sprawdzenie w centrali list otwartych pozycji, co pozwala na ewentualne zapewnienie wsparcia;
 • Zakładanie poszczególnych zadań przez firmę macierzystą: dzięki wspólnemu dostępowi do danych firma macierzysta jest w stanie bez trudu podjąć się poszczególnych zadań, np. wystawianie wychodzących faktur itp.
 • Mobilny dostęp do danych jest możliwy w dowolnym miejscu na świecie: dostęp do danych jest możliwy bez względu na czas i miejsce, np. w trakcie podróży służbowej, w domu, w różnych lokalizacjach firmy macierzystej z podziałem na sfery działalności itp.
 • Użytkowanie pakietu językowego: dostęp do danych i korzystanie z Dynamics NAV występuje, na przykład, w niemieckiej wersji językowej i zawiera związane z tym zalety (możliwy jest również pakiet językowy w języku angielskim);
 • Integracja z getsix® Reporting Portal eService: dane są dostępne natychmiast w getsix® Online Reporting System Portal z 'żywymi danymi’; początkowo zdefiniowane raporty zawierające bieżące dane mogą być sprawdzone w dowolnym momencie, np. lista otwartych pozycji, analizy ekonomiczne (BWA) lub analizy BI;
 • Ochrona przed nadużyciem danych i kradzieżą wiedzy w firmie-córce.

Dla polskiej firmy-córki:

 • Mniej administracji IT: poprzez Outsourcing Aplikacji getsix® przyjmuje pełną odpowiedzialność za prawidłowe działanie wynajmowanych aplikacji;
 • Zmniejszona struktura IT w odniesieniu do ilości sprzętu komputerowego i oprogramowania: do pracy z oprogramowaniem w przedsiębiorstwie firma-córka potrzebuje tylko połączenia z Internetem; ze stacji roboczej lub pracowników ThinClients mają bezpośredni dostęp do getsix® serwera;
 • Systemy dostosowane do polskich zasad rachunkowości: mamy już dostosowane lub przystosowane systemy do polskich artykułów z zakresu rachunkowości, dzięki czemu nie ponosisz dodatkowych kosztów adaptacyjnych;
 • Niskie koszty dostosowywania IT-Customizing w przypadku indywidualnego dostosowania do potrzeb klienta: niższe wydatki administracyjne na wdrożenie modułów sprzedaży i gospodarki materiałowej dzięki naszemu Partnerowi Dynamics NAV Solution;
 • Ulepszony system minimalizacji ryzyka informatycznego: dzięki oprogramowaniu działającemu w naszym bezpiecznym Datacenter unikasz ryzyka (np. tworzenie kopii zapasowych itp.);
 • Odliczenie inwestycji w IT: nie jest konieczne inwestowanie w sprzęt komputerowy i oprogramowanie w celu, na przykład, wystawienia faktury sprzedaży lub zagwarantowania organizacji zarządzania towarami;
 • Niższe wiązanie kapitału: dzięki słabszemu wiązaniu kapitału, zasoby są natychmiast uwalniane dla realizacji podstawowych celów firmy-córki;
 • Elastyczność dzięki to 'pay as you go’: ponosisz koszty tylko w przypadku aplikacji rzeczywiście wykorzystywanych i pozostajesz elastyczny dzięki odpowiednio dobranym stawkom za korzystanie (np. za użytkownika lub za aplikację); liczba użytkowników oprogramowania może być zmieniana co miesiąc w razie potrzeby;
 • Niesłychanie szybkie wdrożenie: oprogramowanie jest wprowadzane w bardzo krótkim czasie;
 • Dostęp przez telefon komórkowy: jeśli dostęp przez telefon komórkowy jest konieczny, np. dla przedstawiciela handlowego, możliwe jest zapewnienie tego bez trudności; biorąc pod uwagę, że oprogramowanie łączy się z getsix® serwerem tylko przez Internet, informacje mogą być udostępniane w dowolnym miejscu;
 • Wykorzystanie nowoczesnych technologii informatycznych: możliwość zdecentralizowanego dostępu do aplikacji zapewnia wykorzystanie aktualnych technologii i dostępność związanego z nimi potencjału;
 • Bezpieczeństwo i aktualizacja danych: bezpieczeństwo dzięki funkcjonowaniu profesjonalnego centrum danych; getsix® gwarantuje przesyłanie poprawek i aktualizacji, ochronę i konserwację danych i systemów;
 • Dostępność działu IT-Help-Desk: w przypadku pytań związanych z IT można skorzystać z pomocy getsix® ekspertów.

IT-Desk przejmuje odpowiedzialność za wsparcie i będzie służyć jako stały partner w dialogu, jak również za koordynację współpracy pomiędzy Państwa firmą a nami.

W razie dalszych pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Skontaktuj się z nami

Referencje

Chciałabym skorzystać z okazji i jeszcze raz podziękować za bardzo dobrą współpracę, szybkie opracowanie i przygotowanie danych oraz wsparcie przy organizacji zgromadzenia wspólników. Mam nadzieję, że w celu omówienia kolejnych sprawozdań finansowych będziemy mogli spotkać się już osobiście.

Elisabeth Neumann , I.G. Pflanzenzucht GmbH
Prokurent, Dyrektor finansowy

Udostępnij

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2022

Nasze rekomendacje

Nasze członkostwa

Nasze certyfikaty

Wojskowe Centrum Normalizacji Jakości I KodyfikacjiTÜV NORDTÜV RHEINLAND

Nasze partnerstwo

Kompetencje