Elektroniczne fakturowanie

/ Rozwiązania oparte na technologii

Dlaczego e-Faktura?

Istnieją przekonujące dowody na to, że e-fakturowanie pozwala zaoszczędzić pieniądze dla Twojej firmy. Badania sugerują, że faktura w formie papierowej kosztuje około 30 EURO, w porównaniu do mniej niż 5 EURO na przetworzenie faktury elektronicznej. Ponadto, oszczędnościom kosztów towarzyszy potencjał generowania przychodów i przepływu środków pieniężnych. Rosnąca liczba rządów zmusza dostawców do korzystania z e-fakturowania przy wystawianiu faktur dla swoich sektorów publicznych. Będzie to główną siłą napędową przyjęcia e-fakturowania w najbliższym czasie.

Przedsiębiorstwa na całym świecie starają się stawić czoła presji konkurencyjnej, zwiększając efektywność kosztową i poprawiając widoczność swoich wyników finansowych. Funkcje zaplecza biurowego to obszary, w których znaczne oszczędności kosztów można osiągnąć poprzez automatyzację rutynowych, administracyjnych zadań. Wiele organizacji usprawniło i zdigitalizowało funkcje, takie jak zamówienia, ale mniej zoptymalizowało zobowiązania. Niektóre z nich centralizują funkcje księgowe w fabrykach płatniczych, inne przenoszą przetwarzanie faktur za granicą lub zlecają je stronie trzeciej, aby zaoszczędzić pieniądze. Jest to część, w której getsix® wchodzi w grę.

Centralizacja i outsourcing redukcja kosztów produkcji, ale maksymalną wydajność można osiągnąć tylko poprzez przeprojektowanie i automatyzację procesów biznesowych. Usunięcie papieru z procesów fakturowania jest krytycznym krokiem do osiągnięcia rzeczywistej wydajności.

Kluczowym katalizatorem odrodzenia e-fakturowania są przepisy, które pozwalają korporacjom na prawne zastąpienie faktur papierowych elektronicznymi odpowiednikami, jako podstawa opodatkowania i działalności handlowej. Te nowe przepisy pojawiły się w Europie od 2001 roku. Możliwość wyeliminowania faktur papierowych z finansowego łańcucha dostaw może stworzyć znaczące możliwości oszczędności dla nabywców i dostawców.

Oto pięć kluczowych powodów, dla których, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, powinieneś wprowadzić e-fakturowanie do swojej organizacji:

  • Zadowolenie z wyzwań związanych z fakturami papierowymi – W proces fakturowania w formie papierowej zaangażowanych jest tak wiele czasu, wysiłku i kosztów, że tak wiele organizacji musi jeszcze zoptymalizować swoje funkcje płatne.
  • Automatyzacja procesów – Główna oszczędność w e-fakturowaniu nie jest osiągnięta poprzez zmniejszenie zużycia druku lub poczty, to wdrożenie efektywnych procesów i zintegrowanie ich z Twoją firmą.
  • Zarządzanie środkami pieniężnymi – W trudniejszych warunkach ekonomicznych, oszczędność kosztów jest tylko jedną bronią w twojej zbrojowni. Równie skutecznym podejściem może być skupienie się na zarządzaniu gotówką.
  • Dyrektywa UE i inne kwestie zgodności – Unia Europejska jest w czołówce motorem powszechnego przyjęcia e-fakturowania. Inne terytoria nie są daleko w tyle.
  • Zielone inicjatywy – Każdego roku w samej Europie wycina się 12 milionów drzew, aby uwzględnić faktury w formie papierowej. Fakturowanie elektroniczne może mieć znaczący wpływ na strategię zrównoważonego rozwoju.

Potrzebujesz pomocy?

Jeden z naszych ekspertów w dziedzinie e-fakturowania z przyjemnością odpowie na wszelkie pytania.

Referencje

Chciałabym skorzystać z okazji i jeszcze raz podziękować za bardzo dobrą współpracę, szybkie opracowanie i przygotowanie danych oraz wsparcie przy organizacji zgromadzenia wspólników. Mam nadzieję, że w celu omówienia kolejnych sprawozdań finansowych będziemy mogli spotkać się już osobiście.

Elisabeth Neumann , I.G. Pflanzenzucht GmbH
Prokurent, Dyrektor finansowy

Udostępnij

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2022

Nasze rekomendacje

Nasze członkostwa

Nasze certyfikaty

Wojskowe Centrum Normalizacji Jakości I KodyfikacjiTÜV NORDTÜV RHEINLAND

Nasze partnerstwo

Kompetencje