getsix

News

getsix® wziął udział w VIII edycji Baltic Business Forum

img_0037

icon_getsix_news

VIII edycja Baltic Business Forum odbyła się w Świnoujściu położonym na słonecznym wybrzeżu, nieopodal granicy z Niemcami. Podobnie, jak w minionych 7 latach, również i tym razem obecni byli liczni przedstawiciele polityki i gospodarki, aby debatować nad sytuacją w Polsce i w Europie. Gościem honorowym w 2016 r. była Turcja. Różnorodne panele dyskusyjne poruszały tematy m.in. takie jak inwestowanie, rynek, przemysł i energia, IT & e-Commerce, Baltic Youth Forum i usługi biznesowe. (more…)

Posted in: Wydarzenia w getsix

Zmieniono: podatek od handlu detalicznego z dwiema stawkami

icon_tax_news

Narodowo-konserwatywny rząd PiS-u pierwotnie już w marcu chciał wprowadzić podatek specjalny dotyczący handlu detalicznego. Po ostrej krytyce z obozu handlowców oraz zastrzeżeń wobec pierwszego projektu ustawy ze strony Komisji Europejskiej, Komitet Stały Rady Ministrów przyjął nowy, zmieniony projekt ustawy, który jest bardziej umiarkowany. Z góry chciano zapobiec sprzeciwu Komisji Europejskiej za pomocą dopracowanej wersji. Dla Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji (POHiD) reprezentującej interesy dużych sieci handlowych nie ma wątpliwości, że Komisja Europejska również tym razem wyrażać będzie swój sprzeciw wobec zasad podatku od handlu detalicznego. (more…)

Posted in: Podatki Alerts Polska

Changes in Polish taxation regulations in 2016

icon_tax_news

New rules for making adjustments to costs as of 1st January, 2016.

Correction invoices will be processed on an ongoing basis without the need to do this retrospectively. The new regulations apply to adjustments on revenue and expenses arising which are a result of events that change the taxable base. For example, tax rebate, negotiating a price reduction or return of goods, as a result of an amicable settlement. (more…)

Posted in: Tax Alerts Poland

Wzrost gospodarczy nadal hamowany

icon_getsix_poland

W kwietniu produkcja przemysłowa odnotowała wzrost o 6 procent, co oznacza, że jest wyższa niż wskazuje wynik z roku poprzedniego za ten sam miesiąc. W miesięcznym porównaniu tego roku spadła ona jednak o 3,1 procent, co wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego GUS. Wzrostu odnotowały łącznie 26 z 34 branż, przy czym w branży włókienniczej (22,1%) i meblarskiej (18,4%) był najwyższy. Główne źródło wzrostu była konsumpcja prywatna. Przychód handlu detalicznego wzrósł w porównaniu rocznym o 5,5 procent. (more…)

Posted in: Gospodarka i polityka

5. getsix® Golf Trophy – “klasyfikacja” & “tablica honorowa”

_mg_3841_28411243145_o

icon_getsix_news

Szanowni Państwo, drodzy Golfiści,

Partnerzy getsix® chcieliby niniejszym podziękować Państwu za udział w naszej imprezie 5 getsix® Golf Trophy, która w tym roku przyciągnęła blisko 100 zaawansowanych i początkujących graczy golfa, partnerów biznesowych oraz naszych przyjaciół.

Z Państwa komentarzy oraz informacji nam przysłanych wynika, iż ten dzień był dla Państwa równie miły jak dla nas.

W celu wspomnienia pięknych chwil z tego dnia lub w celu uzyskania pierwszego wrażenia naszego wydarzenia, utworzyliśmy na platformie Flickr kolekcje zdjęć dla Państwa. Warto obejrzeć te zdjęcia! (more…)

Posted in: Wydarzenia w getsix

Polska 2016: Zmiany podatkowe – Podatek dochodowy od osób prawnych, podatek dochodowy od osób fizycznych oraz podatek VAT były ostatnio w Polsce przedmiotem zmian podatkowych

icon_tax_news

Podatek dochodowy od osób prawnych/ Podatek dochodowy od osób fizycznych

  • Przepisy dotyczące obowiązku korekty niezapłaconych kosztów podatkowych podlegających odliczeniu, zostają zniesione.
  • Zniesiona została także ulga podatkowa związana z nabyciem nowych technologii (dotychczas było możliwe dodatkowe odliczenie w wysokości 50% wysokości wydatków poniesionych w związku z nabyciem nowych technologii).
  • Wprowadzono także zachętę podatkową dla działalności badawczo-rozwojowych przewidującą dodatkowe odliczenie od dochodu podlegającego opodatkowaniu. (more…)

Posted in: Podatki Alerts Polska

Page 1 of 25 12345...»