getsix

News

getsix® wziął udział w VIII edycji Baltic Business Forum

img_0037

icon_getsix_news

VIII edycja Baltic Business Forum odbyła się w Świnoujściu położonym na słonecznym wybrzeżu, nieopodal granicy z Niemcami. Podobnie, jak w minionych 7 latach, również i tym razem obecni byli liczni przedstawiciele polityki i gospodarki, aby debatować nad sytuacją w Polsce i w Europie. Gościem honorowym w 2016 r. była Turcja. Różnorodne panele dyskusyjne poruszały tematy m.in. takie jak inwestowanie, rynek, przemysł i energia, IT & e-Commerce, Baltic Youth Forum i usługi biznesowe. (więcej…)

Posted in: Wydarzenia w getsix

Zmieniono: podatek od handlu detalicznego z dwiema stawkami

icon_tax_news

Narodowo-konserwatywny rząd PiS-u pierwotnie już w marcu chciał wprowadzić podatek specjalny dotyczący handlu detalicznego. Po ostrej krytyce z obozu handlowców oraz zastrzeżeń wobec pierwszego projektu ustawy ze strony Komisji Europejskiej, Komitet Stały Rady Ministrów przyjął nowy, zmieniony projekt ustawy, który jest bardziej umiarkowany. Z góry chciano zapobiec sprzeciwu Komisji Europejskiej za pomocą dopracowanej wersji. Dla Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji (POHiD) reprezentującej interesy dużych sieci handlowych nie ma wątpliwości, że Komisja Europejska również tym razem wyrażać będzie swój sprzeciw wobec zasad podatku od handlu detalicznego. (więcej…)

Posted in: Podatki Alerts Polska

Wzrost gospodarczy nadal hamowany

icon_getsix_poland

W kwietniu produkcja przemysłowa odnotowała wzrost o 6 procent, co oznacza, że jest wyższa niż wskazuje wynik z roku poprzedniego za ten sam miesiąc. W miesięcznym porównaniu tego roku spadła ona jednak o 3,1 procent, co wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego GUS. Wzrostu odnotowały łącznie 26 z 34 branż, przy czym w branży włókienniczej (22,1%) i meblarskiej (18,4%) był najwyższy. Główne źródło wzrostu była konsumpcja prywatna. Przychód handlu detalicznego wzrósł w porównaniu rocznym o 5,5 procent. (więcej…)

Posted in: Gospodarka i polityka

5. getsix® Golf Trophy – „klasyfikacja” & „tablica honorowa”

_mg_3841_28411243145_o

icon_getsix_news

Szanowni Państwo, drodzy Golfiści,

Partnerzy getsix® chcieliby niniejszym podziękować Państwu za udział w naszej imprezie 5 getsix® Golf Trophy, która w tym roku przyciągnęła blisko 100 zaawansowanych i początkujących graczy golfa, partnerów biznesowych oraz naszych przyjaciół.

Z Państwa komentarzy oraz informacji nam przysłanych wynika, iż ten dzień był dla Państwa równie miły jak dla nas.

W celu wspomnienia pięknych chwil z tego dnia lub w celu uzyskania pierwszego wrażenia naszego wydarzenia, utworzyliśmy na platformie Flickr kolekcje zdjęć dla Państwa. Warto obejrzeć te zdjęcia! (więcej…)

Posted in: Wydarzenia w getsix

Polska 2016: Zmiany podatkowe – Podatek dochodowy od osób prawnych, podatek dochodowy od osób fizycznych oraz podatek VAT były ostatnio w Polsce przedmiotem zmian podatkowych

icon_tax_news

Podatek dochodowy od osób prawnych/ Podatek dochodowy od osób fizycznych

  • Przepisy dotyczące obowiązku korekty niezapłaconych kosztów podatkowych podlegających odliczeniu, zostają zniesione.
  • Zniesiona została także ulga podatkowa związana z nabyciem nowych technologii (dotychczas było możliwe dodatkowe odliczenie w wysokości 50% wysokości wydatków poniesionych w związku z nabyciem nowych technologii).
  • Wprowadzono także zachętę podatkową dla działalności badawczo-rozwojowych przewidującą dodatkowe odliczenie od dochodu podlegającego opodatkowaniu. (więcej…)

Posted in: Podatki Alerts Polska

Page 1 of 25 12345...»