Biuro rachunkowe w Niemczech

/ Firma w Niemczech – kompleksowa obsługa prawna i księgowa

Działalność gospodarcza w Niemczech oraz prowadzenie niemieckiej księgowości

Rachunkowość, księgowość, prowadzenie spraw urzędowych oraz pozyskiwanie świadczeń w Niemczech nie musi być skomplikowane - kiedy zajmą się tym specjaliści.

Działalność gospodarcza w Niemczech to żaden problem.

Prowadzimy księgowość we współpracy z naszymi doradcami prawno-podatkowymi. Obsługujemy zarówno firmy zarejestrowane na terenie Niemiec, jak i firmy polskie, które mają obowiązek rozliczania VAT w Niemczech.

Nasi specjaliści prowadzą niemiecką obsługę księgową dla firm – zgodnie ze wszystkimi wymaganiami niemieckiego prawa. Zajmujemy się kompletowaniem wszystkich koniecznych dokumentów do niemieckiego urzędu skarbowego, na potrzeby rozliczenia podatku VAT w Niemczech, podatku od działalności gospodarczej (Gewerbesteuer) oraz podatku dochodowego (Einkommensteuer).

Zajmujemy się również naliczaniem wynagrodzeń pracowników. Przygotowujemy wnioski o nadanie uprawnień identyfikacyjnych. Obliczamy miesięczne pensje, wysokość składek i podatków od płac. Przygotowujemy oświadczenia do zakładu ubezpieczeń oraz do urzędu skarbowego.

Na bieżąco rozwiewamy wszelkie wątpliwości naszych klientów i na odpowiadamy na wszelkie pytania z zakresu prawidłowego prowadzenia księgowości oraz pobierania wszelkiego rodzaju zapomóg, refundacji i dodatków w Niemczech.


Co oferuje Polskie Biuro Rachunkowe w Niemczech?

Polskie Biuro Rachunkowe w Niemczech to fachowy i kompetentny zespół, znający problematykę, z jaką zmagają się zarówno Polacy, jak i polscy przedsiębiorcy w Niemczech. Wspieramy naszych klientów w kwestiach podatkowych, rachunkowych, księgowych, pozyskiwania świadczeń i wszelkich innych spraw urzędowych.

Na bieżąco kontrolujemy terminy podatkowe, a w razie potrzeby występujemy o ich odroczenie. Dbamy, by klient nie miał problemów z urzędem skarbowym i mógł bez przeszkód dokonywać płatności. Poruszamy się w ramach posiadanych uprawnień i zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

Staramy się, aby księgowość niemiecka była zrozumiała i czytelna dla przedsiębiorców. Wyjaśniamy wszystkie kwestie związane z prowadzeniem działalności gospodarczej na terenie Niemiec.

Z myślą o Państwu przygotowaliśmy obszerną i kompleksową ofertę, gwarantującą profesjonalną obsługę rachunkowo-księgową, biurową oraz tłumaczeniową. Zapewniamy zarówno wsparcie dla osób prywatnych zatrudnionych w Niemczech na umowę o pracę, jak i obsługę rachunkową wraz z prowadzeniem oficjalnej korespondencji dla firm (Gewerbe).

Biuro rachunkowe w Niemczech


Co nas wyróżnia

Nasze usługi świadczone są przez niemieckich prawników, doradców podatkowych i rewidentów, wykształconych i biegle poruszających się w obszarze niemieckiego prawa. Obsługujemy zarówno polskich jak niemieckich przedsiębiorców. Dla klientów z Polski – wszystkie nasze usługi świadczymy w języku polskim.

 • Jedna osoba kontaktowa zajmie się Twoją sprawą korzystając ze wsparcia zespołu prawników, doradców podatkowych, biegłych rewidentów i księgowych w Niemczech.
 • Naszą mocną stroną jest ścisła interakcja pomiędzy takimi obszarami, jak doradztwo podatkowe, prawne i gospodarcze. Dzięki współpracy między poszczególnymi działami potrafimy rozwiązywać stawiane problemy całościowo – co z kolei pozwala nam na proponowanie klientom optymalnych rozwiązań dostosowanych do ich potrzeb.
 • Z powodzeniem działamy na rynku niemieckim od 1975 roku.
 • Specjalizujemy się w: doradztwie podatkowym, prawnym, audytach, prawie upadłościowym i naprawczym.
 • Należymy do sieci HLB, międzynarodowego stowarzyszenia skupiającego firmy audytorskie i doradcze. HLB jest jedną z 3 największych sieci tego typu, działających na terenie Niemiec.
 • Łączymy to, co sprawdzone, z tym, co niesie przyszłość. Przejawia się to zarówno w naszym podejściu do świadczenia usług, jak i w wykorzystaniu technologii cyfrowych w naszej działalności.

Dystans nie stanowi dla nas przeszkody. Sprawna obsługa klienta, otwartość na jego potrzeby oraz transparentność świadczonych usług to kluczowe wartości, jakimi kieruje się nasza firma.


Biuro rachunkowe w Niemczech - nasze usługi

Przedsiębiorstwa i osoby fizyczne w Niemczech:

 1. Księgowanie wpływów z zagranicy;
 2. Zgłoszenie do VAT w Niemczech;
 3. Przygotowanie deklaracji i sprawozdań rocznych;
 4. Przygotowanie deklaracji i zeznań rocznych;
 5. Zdobywanie koniecznych uprawnień i numeracji dla polskich firm działających / chcących działać na rynku niemieckim;
 6. Zdobywanie wymaganych przez niemieckie przepisy pozwoleń na oddelegowanie pracowników, a także innych zaświadczeń i pozwoleń;
 7. Sporządzanie deklaracji podatkowych;
 8. Rejestracja pracowników w niemieckich Kasach Chorych (Krankenkasse) oraz pośrednictwo w zawieraniu umów ubezpieczeniowych;
 9. Księgowanie płac i wynagrodzeń;
 10. Przygotowywanie zaświadczeń o zatrudnieniu dla pracowników;
 11. Pomoc w trakcie kontroli zewnętrznych w zakresie płac, podatku dochodowego, ubezpieczeń społecznych i wypadkowych.

Udzielimy Państwu wszelkiej pomocy w tych i innych kwestiach.Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie i zapewniamy obsługę na miarę jego potrzeb.

Zachęcamy do kontaktu w celu uzyskania bezpłatnej konsultacji.

Skontaktuj się z nami »

Materiały informacyjne o naszych usługach księgowych, podatkowych i prawnych dla firm:

Referencje

Chciałabym skorzystać z okazji i jeszcze raz podziękować za bardzo dobrą współpracę, szybkie opracowanie i przygotowanie danych oraz wsparcie przy organizacji zgromadzenia wspólników. Mam nadzieję, że w celu omówienia kolejnych sprawozdań finansowych będziemy mogli spotkać się już osobiście.

Elisabeth Neumann , I.G. Pflanzenzucht GmbH
Prokurent, Dyrektor finansowy

Udostępnij

Ostatnia aktualizacja : 29.11.2022

Nasze rekomendacje

Nasze członkostwa

Nasze certyfikaty

Nasze partnerstwo

Kompetencje