News

/ Wydarzenia w getsix

Polsko-Niemiecka Konferencja Gospodarcza Izby Przemysłowo-Handlowej we Frankfurcie nad Odrą – 05.12.2013

/
Date20 Gru 2013
/

icon_getsix_news

Na początku grudnia z inicjatywy IHK-Ostbrandenburg, przy wsparciu Enterprise Europe Network oraz Agencji Rozwoju Brandenburgii (ZAB) odbyła się polsko-niemiecka konferencja gospodarcza na temat: Partnerzy kooperacyjni w zakładaniu przedsiębiorstw w Polsce.

presentation_roy_heynlein

Spotkanie miało służyć również przygotowaniu przyszłych prawników do rozmów handlowych z zagranicznymi kontrahentami, gdzie problematyka różnic w rozumieniu prawa występuje oraz uczulić ich na różne oczekiwania i doświadczenia w stosowaniu prawa. Jeżeli są PańStwo zainteresowani całą prezentacją, można ją sobie pobrać tutaj.

[g-slider gid=”113237″ width=”670px” height=”55%” random=”1″ watermark=”0″]

Eksprerci dyskutowali z ponad 70 uczestnikami konferencji na temat możliwości, szans i zagrożeń związanych z działaniem biznesowym na terenie Wielkopolski.

Oprócz ogólnych informacji na temat lokalizacji biznesu Polsce, referenci przedstawili również przegląd ram prawnych i podatkowych jak również poszczególne zagadnienia z zakresu unikania podwójnego opodatkowania oraz zwrotu podatku VAT.

Program został wzbogacony prezentacją doświadczeń z praktyki firmy getsix®, która już od kilku lat z powodzeniem świadczy usługi w dziedzinie rachunkowości finansowej i płac dla zagranicznych przedsiębiorców w Polsce.

Pan Roy Heynlein – partner w firmie getsix® – posługując się praktycznymi przykładami z codziennej działalności firmy usługowej, zaprosił słuchaczy do wirtualnej podróży, którą odbywa zagraniczny przedsiębiorca, kiedy planuje aktywność przedsiębiorczą na terenie Polski i pierwszy raz zostaje skonfrontowany z regulacjami prawnymi, zasadami oraz tradycjami panującymi w sferze biznesowej i wewnątrz polskich urzędów.

Celem wystąpienia pana Heynleina, było zainteresowanie potencjalnych niemieckich inwestorów wejściem na polski rynek oraz zwiększenie ich świadomości w kwestii zmagań z polskimi urzędami oraz wymogami prawnymi i formalnymi.

W dalszej części wydarzenia, uczestnicy mogli w kameralnym gronie omówić indywidualne zagadnienia z prelegentami i ekspertami, a także w ramach wspólnej kooperacji wymienić kontakty biznesowe.

Nasze członkostwa

Nasze członkostwaCCIFPNasze członkostwa

Nasze certyfikaty

Nasze certyfikacje

Nasze partnerstwo

Nasi partnerzy technologiczni

Kompetencje

Kompetencje