Menu

News

Europa Forum zaprasza z Niemiec do Polski Uniwersytet Nauk Stosowanych w Ostfalii

by Anthony Kerr, getsix.eu, Wrocław, Poland

23 października 2017

W ramach współpracy z EUROPA FORUM getsix® gościł studentów z Uniwersytetu w Ostfalii. Jest to częścią promocji i lokalnego wsparcia regionu na płaszczyźnie rozwoju gospodarczego.

W piątek 20. października 2017 getsix® przygotował i zaprezentował w języku niemieckim oraz angielskim tematy z zakresu księgowości, HR i kadr w Polsce, przy jednoczesnym uwzględnieniu świadczenia usług i rozwiązań dla niemieckich inwestycji w Polsce.

Uniwersytet w Ostfalii jest państwowym ośrodkiem technologii, zdrowia, prawa, kierunków społecznych i biznesowych. Obecnie ma około 9 000 studentów, których liczba w ciągu następnych kilku lat wzrośnie. Jest to wynik Paktu Reformy Szkolnictwa Wyższego 2020 w Niemczech i obniżenia wieku, w którym można zdawać egzamin wstępny na uniwersytet. Uniwersytet ma na celu edukację na najwyższym możliwym poziomie i indywidualne wsparcie każdego zmotywowanego studenta.

EUROPA FORUM wywodzi się z byłego koła gospodarczego które powstało w połowie lat 90tych przy Konsulacie Generalnym Niemiec we Wrocławiu i stanowi sieć firm, w tym getsix®, będących w większości podmiotami o polsko-niemieckich powiązaniach kapitałowych, które osiedliły się w regionie Dolnego Śląska. W ramach naszych działań łączymy realizowanie celów gospodarczych, społecznych oraz kulturalnych. Firmy członkowskie EUROPA FORUM tworzą aktywne forum wymiany doświadczeń i chętnie służą swoją wiedzą tym, którzy są zainteresowani zaangażowaniem się na Dolnym Śląsku – lub też po drugiej stronie Odry. Towarzyszymy przedsiębiorstwom z niemieckojęzycznych państw przy podejmowaniu pierwszych kroków w regionie poprzez konkretne i praktyczne wsparcie. Zarówno polskim jak i niemieckim firmom oferujemy pomoc w nawiązywaniu kontaktów biznesowych.

Więcej informacji na temat oferowanych przez nas usług można znaleźć pod adresem www.getsix.pl

getsix® is a member of

HLB International logo

A world-wide network of independent accounting firms and business advisors.

Czytaj więcej » HLBI.com »

HLB International

Nasze członkostwa

Nasze certyfikaty

Nasze partnerstwo

Kompetencje