Menu

News

/ Wydarzenia w getsix

Europa Forum zaprasza z Niemiec do Polski Uniwersytet Nauk Stosowanych w Ostfalii

/
Date23 Paź 2017
/

by Anthony Kerr, getsix.eu, Wrocław, Poland

23 października 2017

W ramach współpracy z EUROPA FORUM getsix® gościł studentów z Uniwersytetu w Ostfalii. Jest to częścią promocji i lokalnego wsparcia regionu na płaszczyźnie rozwoju gospodarczego.

W piątek 20. października 2017 getsix® przygotował i zaprezentował w języku niemieckim oraz angielskim tematy z zakresu księgowości, HR i kadr w Polsce, przy jednoczesnym uwzględnieniu świadczenia usług i rozwiązań dla niemieckich inwestycji w Polsce.

Uniwersytet w Ostfalii jest państwowym ośrodkiem technologii, zdrowia, prawa, kierunków społecznych i biznesowych. Obecnie ma około 9 000 studentów, których liczba w ciągu następnych kilku lat wzrośnie. Jest to wynik Paktu Reformy Szkolnictwa Wyższego 2020 w Niemczech i obniżenia wieku, w którym można zdawać egzamin wstępny na uniwersytet. Uniwersytet ma na celu edukację na najwyższym możliwym poziomie i indywidualne wsparcie każdego zmotywowanego studenta.

EUROPA FORUM wywodzi się z byłego koła gospodarczego które powstało w połowie lat 90tych przy Konsulacie Generalnym Niemiec we Wrocławiu i stanowi sieć firm, w tym getsix®, będących w większości podmiotami o polsko-niemieckich powiązaniach kapitałowych, które osiedliły się w regionie Dolnego Śląska. W ramach naszych działań łączymy realizowanie celów gospodarczych, społecznych oraz kulturalnych. Firmy członkowskie EUROPA FORUM tworzą aktywne forum wymiany doświadczeń i chętnie służą swoją wiedzą tym, którzy są zainteresowani zaangażowaniem się na Dolnym Śląsku – lub też po drugiej stronie Odry. Towarzyszymy przedsiębiorstwom z niemieckojęzycznych państw przy podejmowaniu pierwszych kroków w regionie poprzez konkretne i praktyczne wsparcie. Zarówno polskim jak i niemieckim firmom oferujemy pomoc w nawiązywaniu kontaktów biznesowych.

Więcej informacji na temat oferowanych przez nas usług można znaleźć pod adresem www.getsix.pl

Nasze członkostwa

Nasze członkostwaCCIFPOur Memberships

Nasze certyfikaty

Nasze certyfikacje

Nasze partnerstwo

Nasi partnerzy technologiczni

Kompetencje

Kompetencje