Aktualności

/ getsix® informacje prasowe

W Polsce potwierdzono przypadki zakażenia koronawirusem (COVID-19)

W Polsce potwierdzono przypadki zakażenia koronawirusem (COVID-19)

/
Date16 mar 2020
/

Polska przeprowadza tzw. kontrole sanitarne na przejściach granicznych do Niemiec. Podczas tych kontroli wykonywane są pomiary temperatury i zapisywane są dane kontaktowe. Kontrole mają być przeprowadzane przede wszystkim przy wjeździe autobusem, pociągiem, a także w portach.

Podróżujących za granicę uprzejmie prosimy o stosowanie się do zaleceń Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotyczących podróży i bezpieczeństwa. Polskie Ministerstwo Zdrowia utworzyło infolinię ds. koronawirusa: 800 190 590.

Dowiedz się o aktualnych działaniach w Polsce na stronie internetowej polskiego Ministerstwa Zdrowia (w języku polskim) i polskiego Ministerstwa Zdrowia (w języku angielskim) i postępuj zgodnie z instrukcjami i zaleceniami władz.

Polski rząd ogłosił w dniu 11.03.2020 r. dalsze działania mające na celu opanowanie wirusa, które obejmują: zamknięcie placówek opieki nad dziećmi, szkół i uczelni wyższych, a także państwowych instytucji kultury, takich jak opery, teatry i muzea w okresie od 12.03.2020 r. do 25.03.2020 r. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej polskiego rządu.

Zwróć również uwagę na lokalne ostrzeżenia i referencje w polskich mediach.

W przypadku pytań dotyczących połączeń lotniczych i planowania podróży prosimy o bezpośredni kontakt z linią lotniczą.

Proszę zwrócić uwagę na informacje zawarte w ulotce COVID-19 (w języku angielskim) oraz na stronach internetowych Światowej Organizacji Zdrowia WHO i Instytutu Roberta Kocha RKI.

***

Niniejszy Newsletter ma charakter niewiążącej informacji i służy ogólnym celom informacyjnym. Przedstawione w nim informacje nie stanowią doradztwa prawnego, podatkowego ani gospodarczego, jak również nie zastępują indywidualnego doradztwa. Przy opracowaniu niniejszego biuletynu dołożono należytej staranności, jednak bez przejęcia odpowiedzialności za prawidłowość, aktualność i kompletność prezentowanych informacji. Treści w nim zawarte nie stanowią samodzielnej podstawy do działania i nie mogą zastąpić konkretnego doradztwa w indywidualnej sprawie. Odpowiedzialność autorów lub getsix® jest wyłączona. W razie potrzeby uzyskania wiążącej opinii prosimy o bezpośredni kontakt z nami. Prenumerata niniejszego biuletynu nie jest równoznaczna z powstaniem jakiegokolwiek zobowiązania umownego po stronie getsix®®

Jesteśmy niezależnym członkiem HLB. THE GLOBAL ADVISORY AND ACCOUNTING NETWORK

Nasze członkostwa

Nasze członkostwaCCIFPNasze członkostwa

Nasze certyfikaty

Nasze certyfikacje

Nasze partnerstwo

Nasi partnerzy technologiczni

Kompetencje

Kompetencje