Aktualności

/ Biznes w Polsce

Rozpoczęcie produkcji Jeepa Avengera w Tychach

Rozpoczęcie produkcji Jeepa Avengera w Tychach

/
Data10 maj 2023
/

W fabryce samochodów w Tychach Grupa Stellantis (dawniej Fiat-Chrysler) rozpoczęła regularną produkcję Jeepa Avengera. W pełni zelektryfikowany pojazd jest pierwszym Jeepem produkowanym przez koncern motoryzacyjny w Polsce. Jeep Avenger to pojazd z segmentu B SUV-ów. Podczas swojej światowej premiery na targach motoryzacyjnych w Paryżu, pojazd został uznany za „Samochód Roku 2023”.

Jeep Avenger to pierwszy z trzech nowych elektrycznych i hybrydowych modeli, które Stellantis będzie produkować w Tychach. Wcześniej produkowano tam standardowy model Fiata 500, a także model Abarth 500 spokrewniony z Fiatem 500 oraz Lancia Ypsilon. W ubiegłym roku w zakładzie wyprodukowano 167 tys. samochodów, z czego 115 tys. stanowił Fiat 500. Po zakończonej w ubiegłym roku fuzji Fiata-Chryslera z francuskim producentem samochodów PSA (Peugeot, Citroen) w celu utworzenia Grupy Stellantis i restrukturyzacji produkcji, nowe elektryczne i hybrydowe modele marek Fiat i Alfa Romeo będą produkowane w zakładzie Stellantis w Tychach. W zakładzie Stellantis w Gliwicach, który przez ponad dwie dekady specjalizował się w produkcji Opla Astry, zaprzestano produkcji samochodów osobowych. W przekształconym zakładzie w Gliwicach Stellantis produkuje obecnie samochody dostawcze w różnych wariantach modelowych, wysokościach i długościach na jednolitej platformie. Należą do nich Peugeot Boxer, Citroen Jumper, Fiat Ducato i Opel Movano.

Source: Wirtschafts-Markt Polen (03-2023 Issue 324)

Jeśli mają Państwo pytania dotyczące opisanego tematu lub potrzebują Państwo dodatkowych informacji – zapraszamy do kontaktu:

Zadaj pytanie »

DZIAŁ DS. RELACJI Z KLIENTAMI

ELŻBIETA<br/>NARON-GROCHALSKA

ELŻBIETA
NARON-GROCHALSKA

Główny Konsultant
ds. relacji z klientami
Grupa getsix
pl en de

***

Niniejsza publikacja ma charakter niewiążącej informacji i służy ogólnym celom informacyjnym. Przedstawione informacje nie stanowią doradztwa prawnego, podatkowego ani w zakresie zarządzania, jak również nie zastępują indywidualnego doradztwa. Przy opracowaniu niniejszej publikacji dołożono należytej staranności, jednak bez przejęcia odpowiedzialności za prawidłowość, aktualność i kompletność prezentowanych informacji. Treści w niej zawarte nie stanowią samodzielnej podstawy do działania i nie mogą zastąpić konkretnego doradztwa w indywidualnej sprawie. Odpowiedzialność autorów lub getsix® jest wyłączona. W razie potrzeby uzyskania wiążącej opinii prosimy o bezpośredni kontakt z nami. Treść niniejszej publikacji stanowi własność intelektualną getsix® lub firm partnerskich i podlega ochronie z tytułu praw autorskich. Osoby korzystające z tych informacji mogą pobierać, drukować i kopiować treść publikacji wyłącznie na własne potrzeby.

Nasze rekomendacje

Nasze członkostwa

Nasze certyfikaty

Wojskowe Centrum Normalizacji Jakości I KodyfikacjiTÜV NORDTÜV RHEINLAND

Nasze partnerstwo

Kompetencje