Aktualności

/ Biznes w Polsce

Mercedes-Benz produkuje w Jaworze e-vany

Mercedes-Benz produkuje w Jaworze e-vany

/
Data05 sty 2023
/

Mercedes Benz zapowiedział inwestycje o wartości ponad 1 mld euro w budowę nowej fabryki w Jaworze na Dolnym Śląsku. „Po raz pierwszy w Europie będziemy produkować w Polsce wyłącznie elektryczne samochody dostawcze” – powiedział szef Mercedes-Benz Vans, Mathias Geisen, po podpisaniu w Warszawie umowy w tej sprawie. W przyszłości fabryka całkowicie elektrycznych samochodów będzie produkować duże furgony jako model zamknięty (panel van) w oparciu o nową platformę elektryczną VAN.EA (Van Electric Architecture). Plany te są częścią ogłoszonej we wrześniu reorganizacji sieci produkcyjnej Mercedes-Benz Vans. Według szefa rządu, Morawieckiego, nowy zakład ma rozpocząć produkcję w 2025 roku i stworzyć 1000 nowych miejsc pracy. Nie ma na ten temat żadnych informacji ze strony niemieckiego koncernu motoryzacyjnego. Mercedes-Benz zaznacza jedynie, że decyzja lokalizacyjna i konkretna realizacja wymagają spełnienia różnych warunków ramowych. W szczególności dotyczy to dotacji na inwestycje. Mercedes Benz prowadzi już dwie fabryki na terenie Jawora na południowy zachód od Wrocławia. Silniki benzynowe i wysokoprężne są tam produkowane od 2017 roku, a akumulatory od 2020 roku.

Źródło: Wirtschafts-Markt Polen (17-2022 Wydanie 321)

Jeśli mają Państwo pytania dotyczące opisanego tematu lub potrzebują Państwo dodatkowych informacji – zapraszamy do kontaktu:

Zadaj pytanie »

DZIAŁ DS. RELACJI Z KLIENTAMI

ELŻBIETA<br/>NARON-GROCHALSKA

ELŻBIETA
NARON-GROCHALSKA

Główny Konsultant
ds. relacji z klientami
Grupa getsix
pl en de

***

Niniejsza publikacja ma charakter niewiążącej informacji i służy ogólnym celom informacyjnym. Przedstawione informacje nie stanowią doradztwa prawnego, podatkowego ani w zakresie zarządzania, jak również nie zastępują indywidualnego doradztwa. Przy opracowaniu niniejszej publikacji dołożono należytej staranności, jednak bez przejęcia odpowiedzialności za prawidłowość, aktualność i kompletność prezentowanych informacji. Treści w niej zawarte nie stanowią samodzielnej podstawy do działania i nie mogą zastąpić konkretnego doradztwa w indywidualnej sprawie. Odpowiedzialność autorów lub getsix® jest wyłączona. W razie potrzeby uzyskania wiążącej opinii prosimy o bezpośredni kontakt z nami. Treść niniejszej publikacji stanowi własność intelektualną getsix® lub firm partnerskich i podlega ochronie z tytułu praw autorskich. Osoby korzystające z tych informacji mogą pobierać, drukować i kopiować treść publikacji wyłącznie na własne potrzeby.

Nasze rekomendacje

Nasze członkostwa

Nasze certyfikaty

Wojskowe Centrum Normalizacji Jakości I KodyfikacjiTÜV NORDTÜV RHEINLAND

Nasze partnerstwo

Kompetencje