Portal (Customer Extranet)

/ Zarządzanie dokumentami

W celu dalszego świadczenia wysokiej jakości usług i zagwarantowania satysfakcji naszych klientów oraz opracowania innowacyjnych rozwiązań, pragniemy przedstawić Państwu nasz nowy system komunikacji – system bezpłatny dla naszych klientów – getsix®usługa ekstranetu dla klientów.

Czym jest Sieć Intranet getsix® dla klientów?

Ten zintegrowany system komunikacyjny opiera się na dostępie do zasobów biznesowych i ich wymianie pomiędzy klientami a naszym biurem. Dzięki indywidualnym kontom, które tworzymy, mają Państwo całodobowy dostęp (24/7) do swoich danych, jak również informacji i komunikatów, aktualizowanych systematycznie przez naszych pracowników.

Ta nowa funkcja umożliwia długoterminową wymianę informacji między nami a naszymi klientami, a także pełną kontrolę danych. Dzięki ekstranetowi cały proces komunikacji pomiędzy Państwem a naszym biurem stanie się znacznie bardziej efektywny i spójny.

Przekazywanie danych odbywa się za pomocą bezpiecznego połączenia SSL, co jest również typowe dla operacji takich jak bankowość elektroniczna. Ten rodzaj połączenia można rozpoznać po zmianie koloru paska stanu w przeglądarce internetowej na komputerze.

Advantages of Extranet Communication

Dzięki ekstranetowi zaoszczędzisz czas i pieniądze! Zamiast korzystać z kilku różnych aplikacji do komunikacji lub wymiany danych, można podjąć pracę z jedną stroną internetową – getsix® Strona Extranet dla klientów.

Znajdziesz tam raporty, które wysłaliśmy do Ciebie drogą elektroniczną w formacie PDF, zorganizowane chronologicznie, co oznacza, że wszystkie informacje mogą być widoczne jednocześnie. Twoje dane korzystają z wielu zabezpieczeń i są przeznaczone wyłącznie do Twojego użytku.

Jeśli podczas podróży służbowej nie będziesz miał dostępu do poczty elektronicznej, nadal będziesz mógł otrzymywać informacje księgowe lub płacowe, na przykład z dowolnego komputera z dostępem do Internetu. Oczywiście, getsix® Customer Extranet działa również na nowoczesnych tabletach i innych urządzeniach, takich jak iPad czy iPhone.

OPERACJA

saas-3

Zaloguj się:

Gdy adres 'https://extranet.getsixapps.com/’ zostanie wprowadzony do przeglądarki, pojawi się ekran logowania (patrz Rysunek 1). W tym miejscu należy podać swój login i hasło. Po uruchomieniu Extranetu dla klientów getsix® Otrzymasz nazwę użytkownika i hasło z działu IT-Desk, które należy wprowadzić przy pierwszym logowaniu. Hasło to można zmienić w dowolnym momencie.

A note on data security

Strona internetowa Extranet dla klientów getsix® jest chroniona przez Extended Validation (EV) SSL, najwyższy standard uwierzytelniania stron internetowych. EV SSL oznacza, że nasza organizacja przeszła ścisły proces uwierzytelniania tożsamości przedsiębiorstwa.

Dlaczego pasek adresu przeglądarki internetowej zmienia kolor na zielony?

W szczególnie bezpiecznych przeglądarkach pasek adresu zmienia kolor na zielony po połączeniu z certyfikatem EV SSL (patrz rys. 2). Dodatkowo, wyświetla również 'https://’ oraz nazwę firmy – 'getsix®’ – jako właściciela strony internetowej, a także 'VeriSign’, instytucję certyfikującą, która sprawdziła tożsamość właściciela w ścisłym procesie uwierzytelniania.

saas-4

SSL & VERISIGN

Co to znaczy (EV) SSL?

Certyfikaty Secure Sockets Layer (SSL) są standardową metodą stosowaną w Internecie w celu zapewnienia bezpiecznej komunikacji pomiędzy użytkownikiem a stroną internetową. Technologia ta zapewnia podwójną gwarancję: uwierzytelnia tożsamość strony internetowej i szyfruje komunikację pomiędzy nimi.

Certyfikaty EV (Extended Validation) SSL reprezentują najwyższy standard uwierzytelniania. Standard ten został zatwierdzony przez CA/Browser Forum, grupę wiodących organów ds. certyfikacji SSL (CA) oraz twórców przeglądarek internetowych. Standard wymaga, aby każda strona internetowa chroniona przez EV SSL przeszła sprawdzony proces sprawdzania tożsamości organizacji odpowiedzialnej za stronę internetową za pomocą bardzo rygorystycznych środków. W trakcie procesu walidacji CA musi upewnić się, że wnioskodawca jest właścicielem domeny i że osoba zatwierdzająca jest zatrudniona przez wnioskodawcę i upoważniona do uzyskania certyfikatu Extended Validation SSL.

Dlaczego Verisign?

Dla 97 ze 100 największych banków na świecie stosujących certyfikaty SSL oraz dla 93% przedsiębiorstw z listy Fortune, VeriSign jest organizacją pierwszego wyboru w dziedzinie ochrony stron internetowych (dotyczy to również oddziałów i spółek-córek VeriSign). Marka VeriSign Trust™ cieszy się zaufaniem największych banków i przedsiębiorstw komercyjnych oraz pozwala zaufać każdej witrynie internetowej, której certyfikację potwierdza.

Powitanie ekranu

Po zalogowaniu się za pomocą nazwy użytkownika i hasła pojawia się ekran powitalny (patrz rys. 3).

Po lewej stronie ekranu powitalnego znajduje się menu nawigacyjne, za pomocą którego można przejść do konkretnej zawartości portalu. Na przykład wpis w menu getsix® Downloads’ prowadzi do listy plików do pobrania (patrz rys. 4), w ramach której można znaleźć tak użyteczny materiał jak ulotki i formularze, które udostępniamy naszym klientom. Poprzez wpis w menu 'getsix® Help & Help & Support’ znajdą Państwo dalsze przydatne informacje i wskazówki dotyczące działania naszego Extranetu Klienta.

MENU

Pozostałe pozycje menu zawierają:

’getsix® News’: Tutaj zamieszczamy ważne informacje i ogłoszenia, przygotowane specjalnie dla naszych klientów (patrz również rys. 5).

’Ustawienia użytkownika’: W tej lokalizacji możesz zmienić swoje hasło i adres e-mail.

saas-5

WSPARCIE

saas-6

Ponadto istnieje link do sekcji pomocy extranet w naszym dziale IT-Desk, do którego można się zwrócić w każdej chwili z pytaniami dotyczącymi korzystania z ekstranetu.

W centralnej części ekranu powitalnego (rys. 3) znajduje się link prowadzący bezpośrednio do obszaru klienta portalu. W linku znajduje się numer klienta i nazwa firmy. Jeśli świadczymy usługę dla kilku przedsiębiorstw, dla każdego z nich widoczny jest osobny link.

Ze względów administracyjnych i prawnych portal jest tak skonstruowany, że wszystkie informacje zamieszczone w obszarze klienta dla każdego z Państwa przedsiębiorstw są zarządzane oddzielnie.

Kliknięcie na odpowiedni link otwiera obszar klienta portalu (Rys. 5).

LOG-IN

Obszar klienta

W strefie dla klientów logo Twojej firmy pojawia się po prawej stronie ekranu. Znajdziesz tam wszystkie ogłoszenia skierowane do Ciebie.

W centralnej części ekranu w strefie dla klientów znajduje się dział Aktualności, gdzie zamieszczamy wszystkie ważne informacje i ogłoszenia dla naszych klientów.

Po lewej stronie znajduje się menu nawigacyjne, które umożliwia szybki dostęp do potrzebnych informacji.

saas-7

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2021

Nasze członkostwa

Nasze członkostwaCCIFPNasze członkostwa

Nasze certyfikaty

Nasze certyfikacje

Nasze partnerstwo

Nasi partnerzy technologiczni

Kompetencje

Kompetencje